Otsikko: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 02.03.2010 19:11:47 Sain viikonloppuna tietää, että meidän suvun kaikilla naisilla on selvännäkökyky ja onhan tuo nyt tuossa jonkun verran aktivoitunut, aivan kuten kaukoparannuskin, unientulkinta ja luen aika hyvin enkelikorttejakin ja osaan aika hyvin aktivoida kiviä hoitomuodoksi sekä etsiä sopivia pareja kuvien ja syntymäpaikan osalta. Samoin osaan aktivoida aika hyvin ihmisen luontaisia taitoja, auttaa ongelmissa, puhdistaa chakroja ja luoda suojauksia. Ja ainiin kyllähän minä kanavoinkin. Samoin minulla on aika laaja tieto parantamisesta ja iso auttajaverkosto, joten olen aika hyvä konsultoija, kun tiedän mistä kysyä. Osan teen kirjoittaen ja kaukoparantaen, parhaiten homma toimii henkilökohtaisessa kontaktissa.
Näistä kaikista tarvitsisin harjoitusta, jotta joskus voisin oikeasti auttaa ihmisiä ammatikseni, joka on haaveeni. Siis yrityshän minulla on jo, mutta tuo kokemus puuttuu. Ilmaiseksi autan, jos vain niin on tarve, toki tässä yrittäjänä ja yksinhuoltajana rahaakin tarvitsee, mutta nyt auttamisenhalu on tärkeämpää. Joten jos joku haluaa, niin voisin jotakin kokeilla tehdä auttaakseni teitä ja samalla harjoittaakseni taitojani. Kykyni ovat hyvin tuoreet, joten epävarmuutta varmastikin on. Mutta toimin aina hyvyydessä ja pyydän aina siunauksen ja varjeluksen jokaiselle auttamiselleni. Valintanne on teidän, olen muutamia juttuja tehnyt tälläkin palstalla ja muualla. Ilmeisesti ihan kohtuu hyvällä tuloksella. Yhdestä tein hyvän kanavoitsijan, yhden parantajantaidot aktivoin, paria autoin ihan psyykkeen tasolla, yhden kahvi ja sokeririippuvuuden poistin, yksi lopetti tupakoinnin, niin yhdet mustelmat paransin aika hyvin ja tein kanavointeja toisaalla ja siitä sain hyviä palautteita. Moni on saanut apua meditaatioharjoituksistani, joita nauhoitan ja lähetän. Samoin kaukohoidoissa vaikutukset ovat olleet mukavat. Joten pallo on teidän, J Tällä palstalle julkisesti pyrin myös vastaamaan lyhyesti mahdollisimman pian. Rakkaudella Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: tuonen joutsen - 02.03.2010 19:27:02 no minä ainakin lopetin 10 vuoden tupakoinnin sen jälkeen kun joulun alla kirjoiteltiin O0
toki päätös oli ollut jo pitkään työn alla, mutta luulen että sanasi antoivat lopullisen sykäyksen tälle, että se todella toteutui. nyt olen ollut pari viikkoa ilman myös nikotiinipurkkaa ;) joten iso kiitos :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: jankat - 02.03.2010 19:30:23 Hei!
Mielelläni alkaisin harjoituskappaleeksi ;) Kanavointia olisi ihana saada sinulta. Vaikka tähän työttömyyteen, en tunne oikein löytäväni paikkaani tässä yhteiskunnassa. Olen opiskellut uuden ammatin neljä vuotta sitten, mutta ei löydy kuin pätkätöitä välillä. Tosin terveyskin vaikuttaa, selkä ei kestä kovin raskasta työtä. Parantavaa energiaa vielä pyydän sinulta selkävaivoihin ja yleiseen jaksamiseen. Kiittäen Jankat :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 02.03.2010 22:39:32 Olette ihania, aamunsäde tuo oli täysin uutta, onneksi olkoon. Kiitoksia, että annoitte mahdollisuuden.
Vierailen teidän luonanne, jos voin tänään kymmenen aikaan. Kirjoitan kanavoinnit huomenna. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ^^Queen Nefertiti^^ - 02.03.2010 22:45:42 no huh. meinasin juuri tänään ehdottaa sinulle, että alapas auttamaan täällä, kun tuo Heaven on vaiennut. :angel:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: mirka222 - 02.03.2010 23:10:34 Hei! Haluaisin saada apua syvälle patoutuneeseen vihaan ja katkeruuteen...Tämä vihan ja katkeruuden kehä on nähdäkseni jatkunut ketjuna, ei suvulta, mutta läheisiltä ja perheenjäseniltä toiselle..Minuun ne kylvettiin luultavasti isäpuoleni avustuksella, hän pilkkasi ja purki vihaansa ja katkeruuttansa minuun yli 17 vuoden ajan..Nykyään tämä viha ja katkeruus tulee minulla esille parisuhteessa, juurikin miesten kanssa...Jos joku kohtelee minua huonosti, ajaudun koston ja katkeruuden kierteeseen, joka vain jatkuu ja jatkuu loputtomiin enkä pääse yli tästä asiasta..Mulla on todellakin parisuhteet koetuksella tän asian takia...Tuhoan lopulta itseni, koska en osaa muuta kuin olla vihainen ja katkera...Kiitos jo etukäteen Ulkopuolinen! :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Memmy - 03.03.2010 00:13:47 Hei! Pystyisitkö auttamaan minua rakkauselämäni suhteen? Jotenkin tuntuu että vedän vaikeita suhteita ja erittäin hankalia miehiä puoleeni.. Jotenki olen menettänyt uskon miehiin ja luulen että en löydä rakkautta.. Jotenkin ei jaksaisi enää odottaa sitä elämäni miestä ja rakkautta... Liian kauan yksinäisyyttä.. :( Eli mitäs näet minun rakkauselämän suhteen?
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 03.03.2010 00:39:26 Ihmissuhteisiin... Näkyykö ympärilläni ketään pysyvää tapausta? Yksihän on, mutta häntä ei voi pitää pysyvänä tapauksena. Näin nyt pikakysymyksenä :) annaelen Kyllä hänestä melko pysyvä tapaus muodostuu, mutta on olemassa myös varakortti, joka on hyvin pian tulossa. Joudut melkoiseen valintaan, kun se tulee eteesi ota minuun yhteyttä niin katsotaan heilurilla. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 03.03.2010 03:43:12 Hei! Mielelläni alkaisin harjoituskappaleeksi ;) Kanavointia olisi ihana saada sinulta. Vaikka tähän työttömyyteen, en tunne oikein löytäväni paikkaani tässä yhteiskunnassa. Olen opiskellut uuden ammatin neljä vuotta sitten, mutta ei löydy kuin pätkätöitä välillä. Tosin terveyskin vaikuttaa, selkä ei kestä kovin raskasta työtä. Parantavaa energiaa vielä pyydän sinulta selkävaivoihin ja yleiseen jaksamiseen. Kiittäen Jankat :smitten: Sinun tulisi kertoa minulle ammatistasi ja työtaustastasi, minusta tuntuu, että minulla saattaisi olla sinulle töitä tarjolla jollakin tasolla. Sinun terveytesi voin parantaa vuodessa, jos tahdot. Minulla on auttajia ja kun aika on oikea hoidan selkäsi kuntoon. Minä tunnen erittäin hyvän niksauttajan ja kansanparantajan sekä henkiparantajan ja reikimasterin. Heidän avullaan saat itsesi kuntoon, voin toki itsekin kokeilla, mutta luulen, että taitoni ovat vielä liian vajaavaiset kokonaisvaltaiseen hoitoon. Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: tuonen joutsen - 03.03.2010 11:37:01 Minusta Piassa on parasta hänen sanojensa voima. minä tykkään puhtaasta sanojen voimasta, energiatemppuilu ei sovi mulle. sai paljon ajattelemaan, käsittelemään itseäni ja puhdistamaan menneisyyttä....ja olin jopa hiljaa täällä muutaman viikon kun en kokenut olevani valmis mihinkään vuorovaikutukseen. ainoa joka sai minutkin hiljaiseksi täällä ;D ja ps. siis mulla ei ole mitään periaatteessa energiahoitoja vastaan, ne ei vaan sovi minulle.... Mutta Piassa on myös se puhtaan sanallinen voima. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 03.03.2010 12:29:00 Kaikki, jotka ovat laittaneet minulle yksityisviestin niin tänään tapahtui jotakin kummia (minun elämässäni, outoa!) kaikki yksityisviestini olivat kadonneet.
Joten laittakaa viestit mieluiten sähköpostitse osoitteeseen ulkopuolinen@gmail.com. Ja jos tarvitsette apua tai haluatte laittaa jotain viestiä niin laittakaa uudestaan. Rakkaudella Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 03.03.2010 13:27:25 Tervetuloa,
Blondi taas liikkeellä, viestit oli toisella sivulla tietysti... Kukakohan sen atk-koulutuksen aikoinaan hankki ja tälläisiäkin sivustoja ohjelmoi. Se oli menneessä elämässä se. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Lonelylight - 03.03.2010 14:06:22 Hei!
Minäkin olisin mielelläni "harjoituskappale"... ;D Apua pyytäisin elämänkiemuroihin...moni asia mietityttää ja koko elämäni on muutoksen alla. Ensinnäkin työttömyys arveluttaa, että kestääköhän se pitkäänkin vielä? Olen ollut työnhaussa aktiivinen mutta en vain pääse edes haastatteluun..:/ Mietin, onko siinä jokin syvällisempi merkitys, onko etsittävä vastauksia henkiseltä puolelta? Lisäksi asunto-ja rakkausasiat, meneekö kaikki suunnitelmien mukaan? Näihin kysymyksiin kun saisi jonkinlaista vastausta niin olisin todella kiitollinen! :smitten: Kiitos jo etukäteen :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: jankat - 03.03.2010 14:13:13 Hei! Mielelläni alkaisin harjoituskappaleeksi ;) Kanavointia olisi ihana saada sinulta. Vaikka tähän työttömyyteen, en tunne oikein löytäväni paikkaani tässä yhteiskunnassa. Olen opiskellut uuden ammatin neljä vuotta sitten, mutta ei löydy kuin pätkätöitä välillä. Tosin terveyskin vaikuttaa, selkä ei kestä kovin raskasta työtä. Parantavaa energiaa vielä pyydän sinulta selkävaivoihin ja yleiseen jaksamiseen. Kiittäen Jankat :smitten: Sinun tulisi kertoa minulle ammatistasi ja työtaustastasi, minusta tuntuu, että minulla saattaisi olla sinulle töitä tarjolla jollakin tasolla. Sinun terveytesi voin parantaa vuodessa, jos tahdot. Minulla on auttajia ja kun aika on oikea hoidan selkäsi kuntoon. Minä tunnen erittäin hyvän niksauttajan ja kansanparantajan sekä henkiparantajan ja reikimasterin. Heidän avullaan saat itsesi kuntoon, voin toki itsekin kokeilla, mutta luulen, että taitoni ovat vielä liian vajaavaiset kokonaisvaltaiseen hoitoon. Pia Kiitos Pia :smitten: Laitan sinulle sähköpostitse lisäkommentteja ja tietoa :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: sidrika - 03.03.2010 15:00:22 Ihanaa! Minäkin tarjoudun harjoituskappaleeksi :smitten:
Kysymyksiä riittää... jos vaikka johonkin niistä nousisi vastaus. Työ, etsin uutta, näkyykö? Ongelmallinen rahatilanne, pääasiassa itse aiheutettu mutta onko jotain tehtävissä? Opiskelu, josta en ole täysin vakuuttunut, olenko oikealla tiellä? Ja olisiko mitenkään mahdollista päästä jossain vaiheessa tekemään päätoimisesti sitä mitä oikeasti haluan ja osaan? Ja se rakkaus, siis parisuhde, löytyykö se ikinä? Tietoisuuteni nurkissa ovat jonkin aikaa pyörineet herrat a, b ja c - nouseeko heistä jotain minulle tarpeellista tietoa? Ainiin, ja asuntotilanteeseen toivoisin muutosta. Älä ota näistä stressiä, tuli vain tunne ettei minun kuulu nyt päättää mille elämänalueelle pyydän apua koska ongelmat ja kysymykset liittyvät toisiinsa suuremman kokonaisuuden osatekijöinä ja otan kiitollisena vastaan apua, tietoa, neuvoja, mitä tahansa onkaan tarjolla. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: belle - 03.03.2010 19:29:33 Minule voisi kiitoksia myös katsoa kiitos.Näkyisikö työpaikan vaihtoa teen nykyisen fyysistä työtä ja olen sijaisena ollut kolme vuotta siis uusi työ näkyisköhän.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: suski81 - 03.03.2010 22:59:27 Minäkin rakkauselämästä kyselen :smitten:
Kiitos jo etukäteen :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: jadex - 04.03.2010 12:50:19 Hei vaan,
otan kiitollisena viestin/kanavoinnin vastaan! Valaistusta kaipaisin työnhakuun, muuttoon ja kumppanin kohtaamiseen. Kiitos :smitten: Kiitos Jade Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: jepjep - 04.03.2010 15:02:26 Hei! Täälläkin vapaaehtoinen harjoituskappale. Olen muutaman vuoden yksin elellyt nainen ja kovasti kaipaisin lämpöä elämääni. Pientä säätöä on ollut vanhan ihastuksen kanssa, mutta siitä ei taida sen enempää kehittyä. Avoimin silmin ja mielin yritän katsella ympärilleni...
Toinen askarruttava asia on työelämässä tapahtuva muutos... Kuinka selviän siitä, jaksanko henkisesti ja fyysisesti muutosvaiheen ja ennenkaikkea mikä minun paikkani on tulevaisuudessa? Kiitos jo etukäteen, olet ihana kun tarjoat apuasi! :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 04.03.2010 17:33:37 Sidrika, sinulle minulla on enemmänkin sanoja, laitan sinulle yksityisviestiä seuraavalla viikolla. Työtilanteesi on mahdollisesti hyvinkin mielenkiintoinen tulevaisuudessa.
Belle, sinun tulisi nyt hiljentyä ja miettiä kokonaisuudessaan mitä elämältäsi haluat. Voit jäädä paikoillesi ja tyydyt siihen ja saavutat onnesi, mutta voit tehdä töitä itsesi kanssa ja saada enemmän. Vastauksen löydät vain itsestäsi. Suski81, malttia, kyllä se sieltä tulee, kun aika on oikea. Jadex, kirjoitan sinulle myös tarkemmin seuraavalla viikolla. JepJep, miksiköhän minä aloin naureskella jo sinun nimimerkkisi luettua, säätöä tosiaan, varo, ettei termostaatti mene rikki, tosin se taitaisi olla suotavaakin, vai kuinka? Kyllä sinä jaksat hyvinkin, mutta muista kuunnella sydäntäsi ja ottaa huomioon se kolmaskin vaihtoehto. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 04.03.2010 17:35:18 Nyt tämä tyttö sai äärimmäisen mielenkiintoisen vieraan ja oma elämä kutsuu aika voimakkaasti, joten tällä viikolla olen netistä poissa, seuraavalla viikolla palaillaan astialle.
Siihen asti, kuunnelkaa omaa sydäntänne, istukaa hiljaisuuteen, kysykää kysymys ja odottakaa hiljaa vastausta. Kyllä se sieltä teidän sisältänne tulee, kunhan vain luotatte itseenne ja omaan viisauteenne. Rakkaudella Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eileithyia - 04.03.2010 22:20:03 Pidähän vaan hauskaa siellä! ;) Mutta sitten kun palaat ja ehdit niin..
Sinua odottaa yksi harjoituskappale lisää. :laugh: Mainitsit tuolla edellä selvännäkö kyvystä, meinasitko sillä samaa kuin kanavointia vai ilmenevätkö ne jotenkin erikseen? Huvittaisi vain tietää mitä silloin oikein tapahtui meille(molemmille?). Kuvittelenko minä vain vai.. Onhan siitä jo vähän aikaa. Mitä sen päässä oikein liikkui? Tai liikkuu edelleen, kuka tietää. Mutta oli se jotenkin outo. Vai olinko minä se joka oli outo. Omasta mielestäni olin kuin aina ennenkin tai ainakin yritin parhaani mukaan. Vai kuvittelinko kaiken? Valkkaisin selvännäön jos mahdollista. Muutkin keinot ovat toki sallittuja jos ei onnistu. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Rohana - 04.03.2010 22:26:08 HArjoitella saa minullakin, miten parhaaksi näet. :)
Mielenkiinnon kohteena lähinnä työelämä johon en tunnu saavan suoraa vastausta keltään näkijältä. Työtön en ole ollut oikeastaan koskaan, mutta silti en ole paikkaani työelämässä löytänyt. Nytkin on paikka johon en ole tyytyväinen, onesta syystä, mm. ilmapiiriongelmien vuoksi. Olen saanut itseni ja selkäni aivan jumiin tässä paikassa.....Liika kiltteys kostautuu näin, mutta pahempaa olisi tiedossa jos vastustaisin. Toivon että uskallan sanoa kiitos ei jos jatkoa tarjotaan, vaikka mitään muuta työtä ei olisikaan tiedossa. Saatko sinä tähän jotain konkreettista? Löydänkö työn jossa voisin olla onnellinen, vai yrittäjäksikö pitäisi alkaa? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Memmy - 04.03.2010 22:35:18 Taisin jäädä välistä, mut toivottavasti vastaus tulee jossain välissä... :)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: limoviikuna - 05.03.2010 02:50:39 Heips! :smitten:
Katseletko minullekkin kunhan kerkeät...miesasiat ne minullakin päällimmäisenä mielessä :D Kiitos :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: PieniEnkula - 05.03.2010 08:44:05 Hei! :)
Voisitko katsoa minullekin taukosi jälkeen? :) Miltä tämä vuosi näyttää? :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: lillian - 06.03.2010 13:39:18 Minäkin mielelläni kuulisin, jos kauttasi jotakin annetaan. Rakkaus on elämästäni jäänyt uupumaan. Näetkö milloin tulee kohdalle sellaista, mistä olen toiveen lähettänyt kauan aikaa sitten? Kertoa saa muutakin jos näytetään. Kiitos jo etukäteen.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:16:27 Mainitsit tuolla edellä selvännäkö kyvystä, meinasitko sillä samaa kuin kanavointia vai ilmenevätkö ne jotenkin erikseen? Selvänäkö on minulla ainakin sellainen, että sitä vain saa ajatuksia, jotka tuntuvat hyvin oikeilta ja kun sen varmistaa esimerkiksi heilurilla niin vastaus vahvistetaan. Kanavointi toisille ihmisille on kirjoittamista hänen todellisen minuuden kautta. Eli ne kanavoinnit, jotka ihmiselle itselle teen on hänen oman todellisen minuutensa tai sielunsa kirjoittamia. Osaan opettaa tämän taidon ihmisille, mutta se on netin kautta haastavaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:29:45 Minule voisi kiitoksia myös katsoa kiitos.Näkyisikö työpaikan vaihtoa teen nykyisen fyysistä työtä ja olen sijaisena ollut kolme vuotta siis uusi työ näkyisköhän. Näen sinulla kolme vaihtoehtoa, jokainen niistä on yhtä hyvä. Tässä työpaikassa saat itse muuttuessasi vaihdettua ilmapiiriä paremmaksi ja viihdyt kohtuuhyvin paikassa, sieltä on lähdössä pois joku ihminen, joka on tehnyt työskentelystä hieman epämiellyttävän. Toisaalta voisit myös jatkaa opiskeluita oppisopimuksella osittain uutta alaa, osittain täydentää omaa osa-aluettasi tai sitten voisit tehdä yhteistyötä minun kanssani. Minä olen yrittäjä ja etsin yhteistyökumppania ja minusta tuntuu, että meille on viitoitettu yhteinen tie, joka voisi olla molemmille mieluinen. Jos haluat kuulla yrityksestäni niin laita viestiä ulkopuolinen@gmail.com Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:34:55 Voisitko katsoa minullekin taukosi jälkeen? :) Miltä tämä vuosi näyttää? :) Minusta tuntuu, että tämä vuosi on sinulle osittain etsinnän ja osittain löytämisen vuosi, konkreettisesti tapahtumia on aika vähän, mutta saat moniin asioihin selkeyttä ja löydät sen avulla paikkasi. Jotakin hyvää, jotakin surullista, mutta kaikki on päällisin puolin varsin hyvällä mallilla. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:36:20 Minäkin rakkauselämästä kyselen :smitten: Jostain syystä aloin hymyillä kovin tämän viestin lukiessani, siellä se odottaa, varo vain. Ehkä pidätte toistenne kanssa enemmänkin hauskaa, mutta nauti jokaisesta hetkestä. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:38:27 jäin välistä, mutta odotan.... Sinun sanasi odottavat vielä, vastaan tarkoituksella epäsäännöllisesti, koska ihmisellä on oma aikansa kuulla oma totuunsa, kuten astrologiasta tiedätte aika on erittäin tärkeä asia. Olisin tästä sinuna hyvin tyytyväinen, koska minusta tuntuu, että sinulle minulla on paljon sanoja, ole huoleti, kaikki järjestyy juuri niin kuin toivot. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:41:16 Ihanaa! Minäkin tarjoudun harjoituskappaleeksi :smitten: Kysymyksiä riittää... jos vaikka johonkin niistä nousisi vastaus. Työ, etsin uutta, näkyykö? Ongelmallinen rahatilanne, pääasiassa itse aiheutettu mutta onko jotain tehtävissä? Opiskelu, josta en ole täysin vakuuttunut, olenko oikealla tiellä? Ja olisiko mitenkään mahdollista päästä jossain vaiheessa tekemään päätoimisesti sitä mitä oikeasti haluan ja osaan? Ja se rakkaus, siis parisuhde, löytyykö se ikinä? Tietoisuuteni nurkissa ovat jonkin aikaa pyörineet herrat a, b ja c - nouseeko heistä jotain minulle tarpeellista tietoa? Ainiin, ja asuntotilanteeseen toivoisin muutosta. Älä ota näistä stressiä, tuli vain tunne ettei minun kuulu nyt päättää mille elämänalueelle pyydän apua koska ongelmat ja kysymykset liittyvät toisiinsa suuremman kokonaisuuden osatekijöinä ja otan kiitollisena vastaan apua, tietoa, neuvoja, mitä tahansa onkaan tarjolla. Sinulle muistaakseni olen jo vastannut, mutta minulla on sinulle sanoja lisää. Herra a tuntuu varsin miellyttävälle vaihtoehdolle, hänestä minulle tulee hyvin lämmin energia, herra b:tä hieman epäilen, mutta hän on enemmänkin mysteeri, aivankuin hän olisi luonut itselleen suojakuoren, c on vain aivan mahtava, turvallinen, lämmin ja erittäin rakastava. Siinä sinulle mietittävää, kyllä minä valitsisin herra c:n mutta sinun valintasi taitaa kääntyä toisaalle. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:43:24 Minäkin mielelläni kuulisin, jos kauttasi jotakin annetaan. Rakkaus on elämästäni jäänyt uupumaan. Näetkö milloin tulee kohdalle sellaista, mistä olen toiveen lähettänyt kauan aikaa sitten? Kertoa saa muutakin jos näytetään. Kiitos jo etukäteen. Lillian, kuinka kaunis ja hauras ihminen oletkaan, kyllä minulla olisi sinulle paljonkin annettavaa, jos niin haluat. Rakkaus kohdallasi vielä odottaa, mutta aitoa rakkautta, välittämistä ja turvallisuutta tulet elämääsi saamaan vielä tämän kesän aikana. Toiveesi on tulossa, mutta odottaa eheytymistäsi. Jos haluat luen sinusta mielelläni lisää, laita vaikka yksityisviesti. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 10:46:14 Valaistusta kaipaisin työnhakuun, muuttoon ja kumppanin kohtaamiseen. Kiitos :smitten: Kiitos Jade Voi Jade, kovin on raskas tämä sinun tuleva syksysi, muutoksia, mutta osaat ilmeisesti suhtautua niihin oikein ja nähdä asian valoisat puolet. Kun jostakin luopuu niin saa tilalle jotakin uutta. Ilmeisesti kohtaat kumppanin, jonka rooli on elämässäsi olla turvanasi ja tukenasi. Lopullista siitä välttämättä ei tule, kohtalonne on siinä suhteessa avoin ja riippuu teidän valinnoista. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 11:27:30 Teen myös maksullista työtä, johon voi halutessaan tutustua osoitteessa: www.parantumiseni.blogspot.com Valitettavasti yritykseni kotisivut ovat vielä työnalla.
Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Memmy - 07.03.2010 11:55:45 Olen edelleen jäänyt välistä.. Toivottavasti saan jonkun vastauksen rakkauselämääni liittyen... :)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 07.03.2010 13:45:17 Vastauksesi on Amorin enkeli, jonka juuri tein. Sitä kautta saat täydellisen onnesi.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: mirka222 - 07.03.2010 14:53:24 Minä jäin myös välistä, olen ihan ykkössivulla ensimmäisten joukossa :angel:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Titania. - 07.03.2010 15:25:28 Minua kiinnostaisi tietää, mitä tämä vuosi tuo tullessaan erityisesti parisuhteen ja itseni etsinnän suhteen. Olen ajautunut kamalaan kriisiin itseni ja elämäni kanssa (taas) ja mietityttää että meneekö tässä taas kaikki uusiksi vai asetunko minä jossain vaiheessa ::)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eila - 07.03.2010 17:26:44 Heippa.Ihmissuhteisiin jos katsoisit minullekkin.Tuleeko pysyvää viimeinkin. :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: suvitus77 - 07.03.2010 19:18:25 :smitten: minäkin kaipaisin "johdatusta" uuteen ihmissuhteeseen. Pitkän itsenitutkiskelujakson jälkeen tuntuisi siltä että nyt olisi vihdoin oikea aika ja oikea mies antaa tunteiden viedä. Etten vaan taasiskisi päätäni seinään ;)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ancelica - 08.03.2010 12:20:05 Hei, minä olisin kiinnostunut tietämään että josko tämä köyhyys loppuisi. :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: anitak - 08.03.2010 12:56:45 Moi!
Miltäs minulla rakkausrintamalla näyttää? Onko nykyinen parisuhde "se oikea" vai onko minua varten joku muu ihminen? Mikä merkitys oli ihmisellä jonka tapasin viime keväänä ja joka teki minuun erittäin syvän vaikutuksen, tunsin tunteita joita en tiennyt olevan olemassakaan. Kiitos jo etukäteen vastauksesta :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Päivi - 08.03.2010 22:47:50 minä tungen jonon jatkoksi.
kaikki on auki että kaikki info kelpaa , henkioppaitten nimistä työ ja rakkauselämään :D löysin 24v kadoksissa olleen veljenikin ja tapasin laivalla joka mun onneks vielä jumitti koko perjantain että sain lisäaikaa <3 Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Jooniin - 09.03.2010 01:16:29 Olen miettinyt jo jonkin aikaa, että missä minun kannattaisi liikkua, että tapaan tulevan seurustelukumppanini vai onko sellasita edes näkyvillä lähiaikoina? Minulla on ollut hieman huono onni viime aikoina ja kukaan ei ole loppujen lopuksi ollut kiinnostunut aidosti ja haluaisin nyt löytää henkilön, joka olisi oikeasti kiinnostunut ja että kiinnostuksen kohteet ja kemiat kohtaisivat ja varsinkin, kun musiikki on lähellä sydäntäni niin olisi mukava tutustua saman henkiseen mieheen.
Mietin myös, että kannattaako minun jutella eräälle miehelle, joka tulee tänne paikkakunnalle muutamien viikkojen päästä, jos satumme törmäämään? Mies lopetti yllätten yhteydenpidon, joten onko mitään järkeä jutella hänellä vai sekoitanko vain kuviot, jos juttelen sille? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Dust - 09.03.2010 17:34:45 Minäkin tänne jonon jatkoksi...Toivoisin että katsoisit minun parisuhteeseeni, olemme käyneet kovan koulun ja löysimme toisemme uudestaan. Miltä vaikuttaa?lisäksi oma jaksamiseni mietityttää kovassa työelämässä. kiitos jo etukäteen!
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Mirikka - 09.03.2010 21:09:15 Hei Pia,
Kokeilenpas onneani minäkin... Elämässäni on oikeastaan kaikki hyvin.... nyt, aikaisemmin ei näin ollut. Kaipaan (kai) kuitenkin rinnalleni hyvää miestä. Mutta siperia on opettanut ja taidan olla liian kranttu ;) Kurkottelenko kuuta taivaalta vai kohtaanko sen oikean ja mistä tiedän että kuka on se oikea? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Minna - 10.03.2010 09:52:54 Hei,
Kovasti täällä on jo kysymyksiä, mutta liityn jonon jatkoksi kuitenkin. :) Nämä tavalliset kysymykset askarruttaa eli miltä rakkaus- ja työelämän tulevaisuus näyttää? Näetkö lapsilukuni lisääntyvän? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 10.03.2010 18:19:41 Olette te ihania, olen nyt niin väsynyt, että jätän vastaamisen iltaan, mutta lämmititte sydäntäni kovin ja toivon teille oikein paljon onnea sillä saralla, jota eniten kaipaatte, jos se vain on teidän korkeimmaksi parhaaksenne. Toivominenhan on aina sallittua.
Minäkin tuossa tein toiveita ja voipi olla, että ne jopa toteutuvat, siltä näyttää... Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: astrofriikki - 10.03.2010 19:18:28 Hei Ulkopuolinen :)
Katsoisitko minullekin, miltä näyttää työelämä jatkossa ja miten kaksi eri ystävyyttä jatkuvat. Kiitos paljon Sinulle :) :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: mirkku83 - 11.03.2010 20:24:01 Hei Ulkopuolinen! Minuakin kiinnostaisi mitä elämässäni tulee tapahtumaan 0,5-1 vuoden aikana. Kiitos!
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eyen - 16.03.2010 08:13:10 Mä haluaisin tietää, paranenko paniikkihäiriöstäni ja ylimääräisistä jännityksistäni lähitulevaisuudessa vai meneekö vielä kauankin aikaa?
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 16.03.2010 09:28:29 Minä jäin myös välistä, olen ihan ykkössivulla ensimmäisten joukossa :angel: Koitin hieman auttaa sinua kaukoparannuksella tänään, jutellaan lisää yksityisesti. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: hannaemilia - 16.03.2010 12:13:26 Hei Pia!
Haluaisin kysellä hieman rakkauselmästäni. Tällä hetkellä minusta tuntuu, että minulle puhaltaa uudet tuulet joka elämän alueella.. ja kaiken kaikkiaan olen hyvin iloinen ja positiivisella mielellä tästä kaikesta. Olen myös kiinnittänyt huomioni erääseen, joka jollakin salaperäisellä ja jopa yllättävällä tavalla vetää minua puoleensa. En tiedä itsekään miten suhtautua tähän "tuntemattomaan", joka jollakin tavalla tuntuu niin tutulta. Osaisitko sinä kertoa tarkemmin, minkälaisia "tuulia" elämääni oikein puhaltaa? kiittäen Hannaemilia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Exx - 16.03.2010 19:39:39 Tervehdys ulkopuolinen.
Olen miettinyt pidemmän aikaa kysyisinkö täältä palstalta joltakulta "näkemisen" taidon omaavalta muutaman jutun jota mietin. Aamulla tuli sellainen olo että nyt kysyn :). Olen 1.5 vuotta sitten kokenut avioeron, joka oli vaikea kokemus. Aluksi todella vaikeaa 0.5 vuotta sitten hyvää saman verran. Nyt taas aika vaikeaa viimeiset kuukaudet. Miksi näin kun kuvittelin jo selvinneeni? Uneni ovat taas aivan sekaisin mikä avuksi? Selviänkö tästä nykyisestä tunnetilasta yksin vai tarvinko ammatti apua? Paljon olisi vielä kysyttävää, mutta jätän toiseen kertaan. Kaunis kiitos avusta Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 02:35:20 Mä haluaisin tietää, paranenko paniikkihäiriöstäni ja ylimääräisistä jännityksistäni lähitulevaisuudessa vai meneekö vielä kauankin aikaa? Tunnen paniikkihäiriön hyvin ja jännitykset, ne liittyvät sisäisiin tunnelukkoihimme, jotka ovat syntyneet joko traumasta, lapsuuden kokemuksista tai menneistä elämistä. Osaan hoitaa sinut kuntoon tai ohjata oikeiden ihmisten luokse. Jos haluat ota yhteyttä sähköpostitse. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 02:36:55 Olette te ihania, olen nyt niin väsynyt, että jätän vastaamisen iltaan, mutta lämmititte sydäntäni kovin ja toivon teille oikein paljon onnea sillä saralla, jota eniten kaipaatte, jos se vain on teidän korkeimmaksi parhaaksenne. Toivominenhan on aina sallittua. Minäkin tuossa tein toiveita ja voipi olla, että ne jopa toteutuvat, siltä näyttää... Ups, minun toiveeni toteutui, toivottavasti myös teidän. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 02:41:58 Minua kiinnostaisi tietää, mitä tämä vuosi tuo tullessaan erityisesti parisuhteen ja itseni etsinnän suhteen. Olen ajautunut kamalaan kriisiin itseni ja elämäni kanssa (taas) ja mietityttää että meneekö tässä taas kaikki uusiksi vai asetunko minä jossain vaiheessa ::) Joskus ihminen etsii ratkaisuja elämäänsä ulkopuolelta, rakkaudesta, elämästään. Vastaukset kuitenkin löytyvät meistä sisältään, meidän tulisi ensin löytää itsemme, rakkautemme ja kuka me todella olemme. Siihen on olemassa monia tapoja, itse käytän meditatiivisia tekniikoita, jotka puhdistavat tunnelukkojamme ja aktivoivat taitomme. Muiden hyviä tekniikoita on myös monia, minä eheytin itseni matka-menetelmällä ja Ishayan Askensiolla, tapoja on kuitenkin kymmeniä ja löydät niistä varmasti omimman, mutta sinun tulisi itse kuunnella sydäntäsi. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eyen - 17.03.2010 08:00:15 Mä haluaisin tietää, paranenko paniikkihäiriöstäni ja ylimääräisistä jännityksistäni lähitulevaisuudessa vai meneekö vielä kauankin aikaa? Tunnen paniikkihäiriön hyvin ja jännitykset, ne liittyvät sisäisiin tunnelukkoihimme, jotka ovat syntyneet joko traumasta, lapsuuden kokemuksista tai menneistä elämistä. Osaan hoitaa sinut kuntoon tai ohjata oikeiden ihmisten luokse. Jos haluat ota yhteyttä sähköpostitse. Sähköpostia laitettu. :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Titania. - 17.03.2010 09:40:45 Minua kiinnostaisi tietää, mitä tämä vuosi tuo tullessaan erityisesti parisuhteen ja itseni etsinnän suhteen. Olen ajautunut kamalaan kriisiin itseni ja elämäni kanssa (taas) ja mietityttää että meneekö tässä taas kaikki uusiksi vai asetunko minä jossain vaiheessa ::) Joskus ihminen etsii ratkaisuja elämäänsä ulkopuolelta, rakkaudesta, elämästään. Vastaukset kuitenkin löytyvät meistä sisältään, meidän tulisi ensin löytää itsemme, rakkautemme ja kuka me todella olemme. Siihen on olemassa monia tapoja, itse käytän meditatiivisia tekniikoita, jotka puhdistavat tunnelukkojamme ja aktivoivat taitomme. Muiden hyviä tekniikoita on myös monia, minä eheytin itseni matka-menetelmällä ja Ishayan Askensiolla, tapoja on kuitenkin kymmeniä ja löydät niistä varmasti omimman, mutta sinun tulisi itse kuunnella sydäntäsi. Kiitos Ulkopuolinen! :smitten: Tämä neuvo kyllä osui ja upposi, sillä olen todellakin yrittänyt ratkoa asioita aivan väärää kautta ja kaikki on mennyt vaan enemmän solmuun. En vaan ole tajunnut sitä... Ehkäpä minä lähden ihan alkajaisiksi joogaamaan ja hiljentymään itseni kanssa :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 15:39:32 Tänään kello 22.00 autan teitä kaikkia meditatiivisesti. Otan yhteyttä sieluunne ja autan teitä itseänne antamaan vastauksenne itsellenne. Sillä kaikki vastaukset ovat sisällänne. Teidän tulee vain meditoida, hiljentyä ja esittää kysymyksenne ääneen. Sen jälkeen rentoutukaa ja sallikaa kaikkien ajatusten tulla, jos tuntuu, että olette harhateillä palatkaa rentoutumiseen ja jossain vaiheessa vastauksenne tulee esille.
Tämä on ikivanha tekniikka, tehdään näin tänään, huomenna ja perjantaina. Joka ilta sama aika, luottakaa itseenne, jos tuntuu meditointi vaikealta, kävelkää luonnossa ilman puhelinta tai kaveria tai kirjoittakaa päiväkirjaa. Ja se on siinä. Näin minä olen auttanut aikoinaan itseäni. Sillä teiltähän minä vastaukset muutenkin saan, teidän todelliselta minuudeltanne, nyt on aika opettaa teidät puhumaan todellisen minuutenne kanssa! Vastailen kuitenkin kysymyksiin aina oman aikani mukaan... Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 15:41:29 Heippa.Ihmissuhteisiin jos katsoisit minullekkin.Tuleeko pysyvää viimeinkin. :smitten: Sinun pitäisi ensin selvittää jotakin omassa itsessäsi ja eheyttää itsesi, hän odottaa sinua, mutta haluaa, että olet tasapainossa ja rakastat itseäsi sitä ennen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 15:42:33 Hei Pia! Haluaisin kysellä hieman rakkauselmästäni. Tällä hetkellä minusta tuntuu, että minulle puhaltaa uudet tuulet joka elämän alueella.. ja kaiken kaikkiaan olen hyvin iloinen ja positiivisella mielellä tästä kaikesta. Olen myös kiinnittänyt huomioni erääseen, joka jollakin salaperäisellä ja jopa yllättävällä tavalla vetää minua puoleensa. En tiedä itsekään miten suhtautua tähän "tuntemattomaan", joka jollakin tavalla tuntuu niin tutulta. Osaisitko sinä kertoa tarkemmin, minkälaisia "tuulia" elämääni oikein puhaltaa? kiittäen Hannaemilia Sinulla on muutoksen tuulet edessä, seuraa vaistojasi ja ota selvää kuka tuo ihminen on. Meinaatkos osittain seurata minun jalanjälkiäni? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 15:46:35 Tervehdys ulkopuolinen. Olen miettinyt pidemmän aikaa kysyisinkö täältä palstalta joltakulta "näkemisen" taidon omaavalta muutaman jutun jota mietin. Aamulla tuli sellainen olo että nyt kysyn :). Olen 1.5 vuotta sitten kokenut avioeron, joka oli vaikea kokemus. Aluksi todella vaikeaa 0.5 vuotta sitten hyvää saman verran. Nyt taas aika vaikeaa viimeiset kuukaudet. Miksi näin kun kuvittelin jo selvinneeni? Uneni ovat taas aivan sekaisin mikä avuksi? Selviänkö tästä nykyisestä tunnetilasta yksin vai tarvinko ammatti apua? Paljon olisi vielä kysyttävää, mutta jätän toiseen kertaan. Kaunis kiitos avusta Sinun tulisi eheyttää itsesi avioeron jälkeen, on asioita, jotka vielä painavat alitajuntaasi kovin ja siksi viimeiset kuukaudet ovat olleet vaikeita. Olet kyllä selvinnyt, mutta työ on kesken. Kykenen auttamaan sinua, jos niin vain haluat. Unesi on sinun kanavasi puhua itsellesi, kirjoita ne säännöllisesti ylös ja yritä selvittää mitä ne kertovat sinulle. Selviät kyllä yksin, mutta tie on aika rankka, suosittelisin auttajaa, mutta mieti kuka ja mikä apukeino on sinulle parhain vaihtoehto. Kuuntele tässä asiassa vain sydämesi ääntä, keneen luotat, mikä tekniikka tuntuu oikealta. Seppo esimerkiksi tekee loistavia henkilökohtaisia tulkintoja, joista olisi sinulle paljon apua, matkamenetelmä, jota itse olen käyttänyt voisi olla hyväksi sinulle ja tutustu chakroihin. Brahma Kumaris auttoi minua valtavasti. Keinoja on monia. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 15:50:31 :smitten: minäkin kaipaisin "johdatusta" uuteen ihmissuhteeseen. Pitkän itsenitutkiskelujakson jälkeen tuntuisi siltä että nyt olisi vihdoin oikea aika ja oikea mies antaa tunteiden viedä. Etten vaan taasiskisi päätäni seinään ;) Luota itseesi, kuuntele sydämesi ääntä, vaistojasi. Muista kun annat mahdollisuuden rakkaudelle ilman, että etsit sitä se tulee luoksesi. Kun annat mahdollisuuden toisen rakastaa sinua ilman, että sitoudut enempään kuin toinen haluaa hän kykenee olemaan rinnalla. Voit jakaa elämäsi ja rakkautesi, mutta aito rakkaus on aina vapaa elämään, silti toista kunnioittaen juuri sen aikaa kuin on tarkoitus. Minä olen tuon rakkauden kokenut monesti. Ensimmäisen rakkauteni menetin, koska olin kykenemätön rakastamaan, sitä suren vieläkin, joten rakasta ensin itseäsi ja elämääsi, silloin olet valmis rakastamaan toista ihmistä. Näin hän minulle opetti aikoinaan, melko julmalla ja satuttavalla tavalla, mutta se oppi oli tarpeen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Apollinaria - 17.03.2010 17:31:44 Hei Ulkopuolinen
Tarkistan vaan, että saithan viestini yksityisesti? :smitten: Malttamaton :laugh: Apollinaria Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 17.03.2010 17:53:46 Juu sain, vastailen kun aika on oikea, malttia!
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ^^Queen Nefertiti^^ - 17.03.2010 19:36:47 muista itsesi Pia! älä kuormita liikaa ja teet hyvää työtä, nimim eräs hauska tyyppi :D :smitten: :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Apollinaria - 17.03.2010 20:53:30 Odotan kärsivällisesti :police:, vaikka se hankalaa onkin ;D
Kiitos :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 18.03.2010 02:08:44 muista itsesi Pia! älä kuormita liikaa ja teet hyvää työtä, nimim eräs hauska tyyppi :D :smitten: :smitten: Kiitoksia minä kyllä muistan tuon, mutta muistavatko muut? Okei ikuinen työnarkomaani, tiedän. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eyen - 18.03.2010 08:22:43 Nyt täytyypi taas kysyä.."mikä on miehiään" tämä eräs miepuolinen kaverini, jonka kanssa koen ihan mieletöntä henkistä yhteyttä? Ihan kuin oltais aina tunnettu. Koen jotakin todella voimakasta yhteyttä hänen kanssaan ja musta tuntuu, niinkuin olisin perillä hänen ajatuksistaan vaikkei hän niitä ääneen sanoisikaan. Tunnen jonkinlaista "sielunveljeyttä" häntä kohtaan, voimakkaasti koen että meidät oli määrätty löytämään toisemme ja olemaan ystäviä.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 18.03.2010 08:38:41 Hän on sinun sielunperheesi jäsen tietenkin, heitä minäkin olen kohdannut näinä päivinä. Kyse on aidosta puhtaasta rakkaudesta, joka syttyy välittömästi senkin takia, että yleensä sitä on kohdattu useammassa entisessä elämässä.
Ilmeisesti nämä yhteydet aktivoituvat tänä vuonna useammallekin. Tunne on aina yhtä huumaavaa ja on hyvin vaikea erottaa omia opittuja tunteita tässä aidossa rakkaudessa. Näiden tyyppien kanssa on sitten telepaattinen yhteys mahdollista, eli sielunperheen kanssa on mahdollista keskustella päänsä sisällä tai ainakin minun on. Se vasta mielenkiintoinen kokemus on. Turha siitä murehtia, kuuluu ajan kehitykseen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eyen - 18.03.2010 09:03:02 Hän on sinun sielunperheesi jäsen tietenkin Kiitos. Näin mäkin koen. Ehdottomasti. :smitten:Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 18.03.2010 19:23:32 Hei! Harjoituskappale myös tässä paikalla. ;D Sitten kun ehdit ja jos viitsit.... Mitä saat selville seuraavasta suhteesta, jos nyt sellaista joskus on tulossa? Kuka,ken? -zillic- :smitten:"Kakkossivulla" olin, mutta minkäpäs sille mahtaa, jos minulle ei ketään enää ole tulossa... Niin mahdoton se kai nähdä on... ??? -zillic- :smitten: Anteeksi olen ollut kiireinen ja arkistointijärjestelmäni ontuu. Jäit vahingossa huomioimatta. Se on joskus koulutusta oppia kärsivälliseksi ja pettyä. No kyllä se on tulossa, mutta ei minkään helpon työn takana, ilmeisesti jotain sinulla on käsiteltävää itsessäsi, olen pahoillani, mutta teepä näin, sano itsellesi olen valmis rakkauteen, olen ansainnut jonkun jota rakastaa ja minä haluan rakastua, minä toivon sitä, että elämäni ilmestyy joku, jota rakastaa. Joku joka rakastaa minua. Tee siitä mantrasi, ajattele sitä iltaisin ja avot, kun jätät asian toisten hoidettavaksi ja keskityt elämääsi niin hän tulee.Sen takaan. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eileithyia - 18.03.2010 19:44:36 Vastailet vissiin ihan sekalaisessa järjestyksessä. ;) No ilmotan vaan, että pistin sitä viestiä jos et ole vielä ehtinyt sitä huomata.
Jaksamisia! :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Exx - 18.03.2010 19:53:54 Tervehdys ulkopuolinen. Olen miettinyt pidemmän aikaa kysyisinkö täältä palstalta joltakulta "näkemisen" taidon omaavalta muutaman jutun jota mietin. Aamulla tuli sellainen olo että nyt kysyn :). Olen 1.5 vuotta sitten kokenut avioeron, joka oli vaikea kokemus. Aluksi todella vaikeaa 0.5 vuotta sitten hyvää saman verran. Nyt taas aika vaikeaa viimeiset kuukaudet. Miksi näin kun kuvittelin jo selvinneeni? Uneni ovat taas aivan sekaisin mikä avuksi? Selviänkö tästä nykyisestä tunnetilasta yksin vai tarvinko ammatti apua? Paljon olisi vielä kysyttävää, mutta jätän toiseen kertaan. Kaunis kiitos avusta Sinun tulisi eheyttää itsesi avioeron jälkeen, on asioita, jotka vielä painavat alitajuntaasi kovin ja siksi viimeiset kuukaudet ovat olleet vaikeita. Olet kyllä selvinnyt, mutta työ on kesken. Kykenen auttamaan sinua, jos niin vain haluat. Unesi on sinun kanavasi puhua itsellesi, kirjoita ne säännöllisesti ylös ja yritä selvittää mitä ne kertovat sinulle. Selviät kyllä yksin, mutta tie on aika rankka, suosittelisin auttajaa, mutta mieti kuka ja mikä apukeino on sinulle parhain vaihtoehto. Kuuntele tässä asiassa vain sydämesi ääntä, keneen luotat, mikä tekniikka tuntuu oikealta. Seppo esimerkiksi tekee loistavia henkilökohtaisia tulkintoja, joista olisi sinulle paljon apua, matkamenetelmä, jota itse olen käyttänyt voisi olla hyväksi sinulle ja tutustu chakroihin. Brahma Kumaris auttoi minua valtavasti. Keinoja on monia. Kiitos :) Ulkopuolinen ajastasi. Apu toki kelpaisi, mutta en oikeastaan ole perehtynyt näihin eri "tapoihin" joten oikean sellaisen miettiminen hiukan hankalaa. Se mitä kerroit unien sanomasta.. hämmästytti minua koska olen nähnyt tosi outoja unia. Yhden unen jopa kirjoitin "tunne päiväkirjaanikin" jostain syystä, tuntui vain siltä että nyt on kirjoitettava. Uni oli pitkä ja yksityiskohtainen, mutta se tulkinta.. se tulkinta on minulle lähes mahdotonta ??? Tai sitten en usko omaan tulkintaani, en tiedä. Kiitos vielä kerran :) -EXX- Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: piip - 18.03.2010 23:29:42 :laugh: Heipä-hei, Ulkopuolinen!
Ihan kuin muistaisin, että olisin jo kirjoittanut tälle palstalle, mutta viestini kadonnut, onpas outoa ??? No kuitenkin. Tilanteeni ja elämäni on vähän vaikeassa jamassa, olen jumissa menneisyyden ja tulevaisuuden välissä, enkä oikein tunnu saavan kiinni työelämästä.. En ole vakuuttunut, että suuntani olisi oikea, sillä realistinen tuntuu epärealistiselta, ja realistinen epärealistiselta. En osaa tehdä päätöksiä omaan tunteeseeni perustuen, sillä tunteeni heittävät häränpyllyä suurimman osan ajasta, tai sitten tuntuvat olevan ikäänkuin jäissä. Aina, kun olen tehnyt päätöksen, joudun sen hetikohta perumaan, joten laahustan epätietoisuudessa ja heittelehdin päivästä toiseen. Tiedän, että minun tulisi kasvaa suurten haaveideni mittaiseksi ja että vasta opettelen olemaan tyytyväinen itseeni sellaisena kuin olen, mutta kaipaan apua ja neuvoja kipeästi, sillä minusta on alkanut tuntumaan, että haaskaan aikani ja mahdollisuuteni, enkä pysty tarttumaan toimeen silloin kuin vielä voin, ja asiat ovat mahdollisia toteuttaa. :-\ Tuntuu, kuin odottaisin tyhmänä vain merkkiä, 'kuin salamaa kirkkaalta taivaalta' ;D :uglystupid2:, josta tunnistaisin selkeästi, mitä tehdä asioilleni. Heh, eipäs muistuta kysymystä 8) Mutta onko vastausta olemassa? :o Kiitos tuestasi, on ihanaa jo pelkästään saada sanoa 'ääneen', mikä mieltäni painaa. :smitten: Upeaa kevättä! :angel: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eila - 19.03.2010 10:39:36 Heippa.Ihmissuhteisiin jos katsoisit minullekkin.Tuleeko pysyvää viimeinkin. :smitten: Sinun pitäisi ensin selvittää jotakin omassa itsessäsi ja eheyttää itsesi, hän odottaa sinua, mutta haluaa, että olet tasapainossa ja rakastat itseäsi sitä ennen. [/ quote] Kiitos :smitten: Aivan totta,että minun pitäisi eheyttää itseni ja selvittää mitä haluan.En nyt aivan nuorikaan enää ole. ::) Jäi vaivaamaan mitä tarkoitit,kun sanoit että hän odottaa minua.Kuka odottaa? :D Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Chervil - 20.03.2010 00:13:39 Hei! Minä luin tuon avausviestisi ja ajattelin pyytää apua liialliseen kiltteyteen. Eli jos saisi aktivoitua vähän tuota itsensäpuolustamisen taitoa :). Ja siis hyvässä hengessä, tervettä rajojen asettamista jotta saa itse elämästään enemmän ja osaa sitten olla parempi läheinen myös muille :).
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 20.03.2010 00:28:23 Vastailet vissiin ihan sekalaisessa järjestyksessä. ;) No ilmotan vaan, että pistin sitä viestiä jos et ole vielä ehtinyt sitä huomata. Jaksamisia! :smitten: Sanoilla on aina oma aikansa, vastaan sen mukaan, kun minusta tuntuu, että on oikea aika. Joskus ihmisen on mahdoton ottaa vastaan oikeaa tietoa väärään aikaan. Kehitän toki tapojani, Mutta Heaven sanoi hyvin, älä kanavoi, jos sanoja ei ole. Näin osan kanssa tuntuu, sanat vain odottavat sanottavaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: indiima - 20.03.2010 11:04:14 Hei Ulkopuolinen,
autatko minua prosessissani, jossa luovun sellaisista asioista, joita en enää tarvitse suojelemaan itseäni? - kun aika on kypsä, niin jotain tapahtuu - :crazy2: Kiitos ja voimia sinullekin! :smitten: :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eileithyia - 20.03.2010 16:10:41 Vastailet vissiin ihan sekalaisessa järjestyksessä. ;) No ilmotan vaan, että pistin sitä viestiä jos et ole vielä ehtinyt sitä huomata. Jaksamisia! :smitten: Sanoilla on aina oma aikansa, vastaan sen mukaan, kun minusta tuntuu, että on oikea aika. Joskus ihmisen on mahdoton ottaa vastaan oikeaa tietoa väärään aikaan. Kehitän toki tapojani, Mutta Heaven sanoi hyvin, älä kanavoi, jos sanoja ei ole. Näin osan kanssa tuntuu, sanat vain odottavat sanottavaa. Ah, no niinpä tietysti. ::) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 20.03.2010 16:36:46 Hei Ulkopuolinen, autatko minua prosessissani, jossa luovun sellaisista asioista, joita en enää tarvitse suojelemaan itseäni? - kun aika on kypsä, niin jotain tapahtuu - :crazy2: Kiitos ja voimia sinullekin! :smitten: :smitten: :smitten: Kyllä autan, jos niin haluat, laita sähköpostia. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Mystery Woman - 20.03.2010 18:15:23 Tervehdys ulkopuolinen!
Nimimerkkisi sopisi hyvin kuvaamaan minua. Mitä näet minulle? Viime vuodet ovat ollet aikamoista painimista toimeentulon, työn ja yksinäisyyden kanssa. Määräaikainen työpaikka löytyi tämän vuoden loppuun asti, mutta väillä tuntuu vaan olevan liikaa haastetta työparissa. :-* Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 22.03.2010 20:38:34 Olen pahoillani, tulee taas taukoa, selkä tulehtui ja istuminen on aika vaikeaa ja kun työtä pitää koneella kuitenkin tehdä niin kaikki hauska jää...
Jos jotain isompaa tulee niin laittakaa yksäriä. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: mirkku83 - 24.03.2010 05:41:59 Minunkin kysymykseni oli jäänyt välistä sivulta 4. Kiirettä ei ole vastata.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 06.04.2010 09:23:39 Heippa.Ihmissuhteisiin jos katsoisit minullekkin.Tuleeko pysyvää viimeinkin. :smitten: Sinun pitäisi ensin selvittää jotakin omassa itsessäsi ja eheyttää itsesi, hän odottaa sinua, mutta haluaa, että olet tasapainossa ja rakastat itseäsi sitä ennen. [/ quote] Kiitos :smitten: Aivan totta,että minun pitäisi eheyttää itseni ja selvittää mitä haluan.En nyt aivan nuorikaan enää ole. ::) Jäi vaivaamaan mitä tarkoitit,kun sanoit että hän odottaa minua.Kuka odottaa? :D Hän joka eheyttää sielusi ja saattaa sinut määränpäähäsi tyyneydellä ja tasaisuudellaan. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 06.04.2010 09:29:06 Viimein sain hieman arkistoitua tätäkin sotkua, anteeksi, että olen jättänyt teidät odottamaan, olen sairaslomalla nyt ja tietokoneella olo on hieman hankalaa...
Tässä lista ihmisistä, joille en ole vastannut ainakaan tietoisesti: keltaruusu, ancelica, anitak, I-Ronia, Jooniin, Dust, Mirikka, Gwen, astrofriikki, mirkku83, Apollinaria, piip, Chervil, indiima, Kuuratar Osalle on yksityisviestejä vastaamatta, palaan niihin myöhemmin. Jos joku jäi nyt tästä yllämainitusta listasta mainitsematta niin ilmoittele. Vastaan nyt pariin ja yritän saada tämän päivitettyä, mutta muutoin jään pienelle itsehoitotauolle. Elimistö on mennyt aika huonoon kuntoon ja on aika eheyttää itsensä täydellisesti! Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 06.04.2010 09:38:46 Apua pyytäisin elämänkiemuroihin...moni asia mietityttää ja koko elämäni on muutoksen alla. Ensinnäkin työttömyys arveluttaa, että kestääköhän se pitkäänkin vielä? Olen ollut työnhaussa aktiivinen mutta en vain pääse edes haastatteluun..:/ Mietin, onko siinä jokin syvällisempi merkitys, onko etsittävä vastauksia henkiseltä puolelta? Lisäksi asunto-ja rakkausasiat, meneekö kaikki suunnitelmien mukaan? Näihin kysymyksiin kun saisi jonkinlaista vastausta niin olisin todella kiitollinen! :smitten: Kiitos jo etukäteen :) Minulla on sellainen olo, että sinun tulisi hiljentyä ja etsiä itsellesi keino, jolla löytäisit oman tapasi vastata kysymyksiisi, se tuntuisi oikealta avaimelta tähän tilanteeseesi. Olet henkisen muutoksen edessä ja suorat vastaukset eivät palvelisi sinua lainkaan. Sinun tulisi etsiä itsesi ja henkesi, jotta onnistuisit elämässäsi. Voin auttaa jos haluat tässä, mutta usko itseesi. Kyllä kaikki järjestyy, olen siitä aivan varma, kun saat luottamuksen itseesi kohdalleen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 06.04.2010 09:39:48 Heips! :smitten: Katseletko minullekkin kunhan kerkeät...miesasiat ne minullakin päällimmäisenä mielessä :D Kiitos :smitten: :smitten: Miehiä tosiaan, toivo niin toiveesi toteutuu. Visualisoi hänet mielessäsi, anna hänelle henkisesti lupa tulla elämääsi niin hän saapuu juuri silloin, kun se yllättää sinut eniten. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 06.04.2010 09:41:25 Minua kiinnostaisi tietää, mitä tämä vuosi tuo tullessaan erityisesti parisuhteen ja itseni etsinnän suhteen. Olen ajautunut kamalaan kriisiin itseni ja elämäni kanssa (taas) ja mietityttää että meneekö tässä taas kaikki uusiksi vai asetunko minä jossain vaiheessa ::) Kriisi on merkki uuden alun mahdollisuudesta, kysy itseltäsi, mitä todella haluat, mitä etsit. Muista kaikki löytyy meistä sisältä, todellinen onni on sisällämme, ulkopuoliset ihmiset vain kuvastavat sitä mitä me todellisuudessa olemme. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eila - 06.04.2010 10:32:00 Heippa.Ihmissuhteisiin jos katsoisit minullekkin.Tuleeko pysyvää viimeinkin. :smitten: Sinun pitäisi ensin selvittää jotakin omassa itsessäsi ja eheyttää itsesi, hän odottaa sinua, mutta haluaa, että olet tasapainossa ja rakastat itseäsi sitä ennen. [/ quote] Kiitos :smitten: Aivan totta,että minun pitäisi eheyttää itseni ja selvittää mitä haluan.En nyt aivan nuorikaan enää ole. ::) Jäi vaivaamaan mitä tarkoitit,kun sanoit että hän odottaa minua.Kuka odottaa? :D Hän joka eheyttää sielusi ja saattaa sinut määränpäähäsi tyyneydellä ja tasaisuudellaan. Kiitos paljon sinulle:) :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Apollinaria - 10.04.2010 00:40:35 Kiitos, kun tämänhetkisestä elämäntilanteestasi huolimatta, jaksat pitää meidät ajantasalla. Paranna ja eheytä itsesi kaikessa rauhassa :angel: :smitten: Jaksan odottaa :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: epona - 10.04.2010 09:21:22 Heipä Hei,
Jaksaisin vielä kysyä eräästä miehestä, jonka tapasin viime syksynä. Tuttavuutemme oli intohimoa ja tulta & roisketta täynnä, mutta se jäi kovin lyhyeksi saatuani selville, ettei mies ollut täysin rehellinen.. Mietin häntä edelleen ajoittain - toki yhä vähemmän ja vähemmän. Silti; kysyisin. Mitä hän oli minulle? Onko jälleen-näkeminen mahdollista vai oliko hän vain lyhyt tähdenlento muuten niin tasaisen paksussa sosiaalisessa elämässäni? Vastaat kun on aikaa. Kiitän kovasti etukäteen. :smitten: /A Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 18.04.2010 02:30:40 Anatha: hän olisi sinulle opetus. Aika karu sellainen, mutta minusta tuntuu, että joskus kun ymmärrät sen kohtaatte vielä ja hän voi olla muutakin.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: wilma79 - 19.04.2010 20:54:51 Täällä pieni ihminen etsii apua ja ottaa mielellään apua vastaan vaikeaan tilanteeseen. Kysyisin ihmissuhdeasiasta.Mies ystäväni on ulkomaalainen ja odottaa lupa-asioiden selviämistä Suomeen päästäkseen.Asiat vaikuttavatkovin monimutkaisilta.Pääseekö hän Suomeen? Vielä toinen kysymys näetkö minun jatkavan nykyisessä työssäni?
Kiitos jos vastaat Valoa:) Elina Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Susa71 - 20.04.2010 15:58:18 Hei Pia!
Lähetin sinulle sähköpostia 6.4. ja kun en vielä ole saanut vastaustasi niin kopioin kysymykseni tälle foorumille. Jos vaikka jotain näkisit tälle onnettomalle tytölle :-\ Suhteeni loppui kuukausi sitten. En olisi halunnut suhteemme päättyvän vaikka ehdotinkin sitä miehelle. Huomasin, että hän epäröi vaikka ei sitä suoranaisesti sanonutkaan. Alussa hän oli innoissaan suhteestamme ja vakuutti, että pitkä välimatkamme ei ole este ja vihjaili jopa yhteisestä tulevaisuudesta. Alussa olin skeptinen, mutta myöhemmin alkoi tuntumaan, että tästä saataisi tullakin jotain. No eipä tullut =( Nyt on sitten pään tyhjennyksen aika. Mietin, miten minua voi seurata musta pilvi vuodesta toiseen. Olen ollut monta vuotta valmis vakavaan suhteeseen ja kaikkeen mikä oikeaan parisuhteeseen kuuluu. Erosin lasteni isästä 11 vuotta sitten ja vuosia meni selvitessä siitä kovasta kolhusta ja silloin minulla ei ollu valmiuksia uuteen suhteeseen. Olen tavannut muutamia miehiä näinä 11 vuoden aikana. Eikä niistä mitään pahaa sanottavaa ole. Silloin kun minä olen ollut valmis suhteeseen, mies ei ole ollut ja silloin kun mies olisi halunnut suhteeseen en ole ollut valmis. 11 vuotta yksikseen (tietty on lapset) on aika pitkä aika. Tuntuu ihan hullulta, etten ole näitten vuosien aikana löytänyt kumppania rinnalle. Levoton on olo. Voisin olla valmis myymään taloni ja vaihtaa maisemaa mutta pelottaa kun ei ole selkeää suuntaa =( Työttömänä ehtii miettimään kaikenlaisia asioita jopa liian kanssa :-[ Olisi kiva jos saisit jotenkin tästä kiinni. Ehkäpä voisit valottaa hieman tulevaisuutta. Keväisin terveisin Susanna Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: T - 20.04.2010 17:32:04 Lähetin sinulle yksityisviestiä, joten toivottavasti vastaat minulle, kun olet parantunut ja sinulla on aikaa.
Kiitos :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:29:00 Hei, minä olisin kiinnostunut tietämään että josko tämä köyhyys loppuisi. :smitten: Käsittääkseni sen olisi tarkoitus loppua, mutta töitä sen eteen saat tehdä. Sinun tulisi tarkkaan miettiä, mitä todella haluat elämältäsi, mikä on tehtäväsi ja miksi olet tuossa tilassa jossa olet. Aivan kuin todellinen minuutesi olisi valinnut sinulle tämän tilanteen auttaaksesi sinua eteenpäin. Ulospääsy on olemassa, mutta sinun on etsittävä se itse. Voin auttaa ja neuvoa miten, mutta työtä saat sen eteen tehdä, kuten me kaikki joudumme työtä itsemme eteen tekemään. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:32:02 Moi! Miltäs minulla rakkausrintamalla näyttää? Onko nykyinen parisuhde "se oikea" vai onko minua varten joku muu ihminen? Mikä merkitys oli ihmisellä jonka tapasin viime keväänä ja joka teki minuun erittäin syvän vaikutuksen, tunsin tunteita joita en tiennyt olevan olemassakaan. Kiitos jo etukäteen vastauksesta :smitten: Jotenkin minusta tuntuu, että nykyisessä parisuhteessasi on kyllä potentiaalia, mutta aivan kuin eläisitte nyt säästöliekillä, olisitte hieman erkaantuneet toisistanne. Tuo viime kevään ihminen oli yksi mahdollisuus, mutta niinhän meillä kaikilla on useampi "se oikea" olemassa, hän on ilmeisesti sinun sielunperheesi jäsen, mutta jotenkin tuntuu, että hänen tarkoituksensa oli vain herättää sinut, mutta jotenkin aistin, että tärkeintä on nyt etsiä itsenne uudelleen tästä nykyisestä parisuhteesta. Katsoa, mitä se todellisuudessa teille antaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:36:20 minä tungen jonon jatkoksi. kaikki on auki että kaikki info kelpaa , henkioppaitten nimistä työ ja rakkauselämään :D löysin 24v kadoksissa olleen veljenikin ja tapasin laivalla joka mun onneks vielä jumitti koko perjantain että sain lisäaikaa <3 Kiva, näkijä neuvoo näkijää. Meillä jokaisella on oma tehtävämme, tärkein niistä on pitää itsestään huolta, puhdistaa itsemme, auttaa elämäämme, jotta jaksamme auttaa toisia. Kun tunnemme itsemme riittävän hyvin todelliset voimamme nousevat esiin kristallin kirkkaina ja tiedämme mitä teemme, missä olemme ja mihin meidät on luotu. Sinun tehtäväsi on kaunis, auttava ja rakastava. Tunnen syvimmän olemuksesi läsnäolon, mutta sinun matkasi on vielä pitkä, paljon on opittavaa. Ole avoin, mutta kriittinen, kuuntele vain sydämesi ääntä, toimi oman parhaasi mukaan. Voit tehdä paljon meidän ihmisten hyväksi, mutta muista, että sinä olet tärkein. Ymmärrän hyvin, että jokainen meistä haluaa rakastaa, mutta ole maltillinen, oikea rakkaus tulee elämäämme, kun sen aika on. Etsiminen on turhaa, mutta toiveita voi aina luoda, haaveilla, unelmoida, sillä niistä on tapana muodostua totuus, sillä me olemme se,mitä kuvittelemme olevamme. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:39:44 Olen miettinyt jo jonkin aikaa, että missä minun kannattaisi liikkua, että tapaan tulevan seurustelukumppanini vai onko sellasita edes näkyvillä lähiaikoina? Minulla on ollut hieman huono onni viime aikoina ja kukaan ei ole loppujen lopuksi ollut kiinnostunut aidosti ja haluaisin nyt löytää henkilön, joka olisi oikeasti kiinnostunut ja että kiinnostuksen kohteet ja kemiat kohtaisivat ja varsinkin, kun musiikki on lähellä sydäntäni niin olisi mukava tutustua saman henkiseen mieheen. Mietin myös, että kannattaako minun jutella eräälle miehelle, joka tulee tänne paikkakunnalle muutamien viikkojen päästä, jos satumme törmäämään? Mies lopetti yllätten yhteydenpidon, joten onko mitään järkeä jutella hänellä vai sekoitanko vain kuviot, jos juttelen sille? Sinun kannattaa liikkua siellä, missä sinun sisimpäsi sanoo, että sinun on hyvä olla, mihin sinua ohjataan, seuraa hetken mielijohteita, anna elämän kuljettaa, sillä tapaatte vaikka kaupan kassajonossa jos sikseen on tulossa. Kyllä tuolle miehelle kannattaa jutella, mutta ongelmana on se, että hän arvostaa ilmeisesti hyvää itsetuntoa ja sinun tulisi seistä omilla jaloillasi, arvostaa itseäsi hyvin paljon enemmän. Entä jos antaisit luojalle ja kohtalolle tehtäväksi tuoda parisuhde elämääsi silloin kun on sen aika ja opettelisit rakastamaan itseäsi ja nauttimaan elämästä itsenäisenä, kauniina ja taitavana naisena. Silloin kun lopettaa etsimisen yleensä löytää hakemansa parhaiten. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:42:15 Minäkin tänne jonon jatkoksi...Toivoisin että katsoisit minun parisuhteeseeni, olemme käyneet kovan koulun ja löysimme toisemme uudestaan. Miltä vaikuttaa?lisäksi oma jaksamiseni mietityttää kovassa työelämässä. kiitos jo etukäteen! Sain vaikutelman hyvin voipuneesta, mutta onnellisesta ihmisestä. Tuntuu siltä, että saat nyt ansaitsemasi lepotauon, hoida itseäsi, hemmottele ja anna ajan parantaa haavat. Hieman huolissasi saatkin olla työkykysi suhteen, mutta pärjäät kyllä, kun parannat elämänlaatuasi muualla. On olemassa lukuisia itsehoito-ohjeita, ehkä jonkinlainen vitamiini- ja hivenainekuurikin olisi paikoillaan. Mutta ole huoleti, löydät kyllä keinon hoitaa itseäsi. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:44:32 Hei Pia, Kokeilenpas onneani minäkin... Elämässäni on oikeastaan kaikki hyvin.... nyt, aikaisemmin ei näin ollut. Kaipaan (kai) kuitenkin rinnalleni hyvää miestä. Mutta siperia on opettanut ja taidan olla liian kranttu ;) Kurkottelenko kuuta taivaalta vai kohtaanko sen oikean ja mistä tiedän että kuka on se oikea? Jostain syystä alkoi kovastikin hymyillyttää kun luin tekstisi, sinähän kirjoitit minun suullani. Aina kuuta kannattaa taivaalta kurkoitella, mutta muista kuu ei aina ole sen näköinen, miksi sen on kuvitellut. Ole avoin silmiltäsi, mieleltäsi ja anna ihmiselle mahdollisuus näyttää kuka hän todella on. Joskus se vaatii hieman aikaa, kun todellisuuden näkee. Kyllä te kohtaatte ja kun tutustutte tarpeeksi tiedät onko hän oikea, muistathan, että niitä oikeita on erilaisia ja jokainen erilainen elämäntapa, tyyli on oikea, mutta kyse on siitä, mitä sinä sydämessäsi haluat. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:47:13 Hei, Kovasti täällä on jo kysymyksiä, mutta liityn jonon jatkoksi kuitenkin. :) Nämä tavalliset kysymykset askarruttaa eli miltä rakkaus- ja työelämän tulevaisuus näyttää? Näetkö lapsilukuni lisääntyvän? Elät ilmeisesti hieman seesteisempää aikaa, jotenkin hyvää, mutta tasaista vaikkakin se näyttää siltä vain sisäisesti, ulkoisesti on aika tekemistä. Jotenkin arki peittää kaiken, koska olet heittäytynyt ja toisaalta pysähtynyt kysymään itseltäsi kunnolla mitä minä haluan, kuka minä olen, mitä teen seuraavaksi. Tee tilauksia, suunnitelmia, haaveita, unelmoi, realisoi, toimi. Lapsien suhteen tällä hetkellä en osaa valitettavasti sanoa mitään. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: kahvia - 24.04.2010 12:47:48 Kaipaisin jonkinlaista opastusta, mutta en tieda mista etsia. Tuntuu, etta minulla on jotain piilevia kykyja, intuitioni on aina ollut vahva ja naen myos vahvoja unia ja olen kokenut telepatiaa...
Nyt kaipaan neuvoa siita, minne suuntaan lahtisin elamassani liikkumaan; rakastamani mies on toisella puolella maailmaa, mutta en ole varma onko meilla yhteista tulevaisuutta. Meilla oli todella vahva yhteys, mutta vaistoan etta nyt han tarvitsee omaa tilaa oppiakseen jotain. Pelkaan menettamista... Olen 21-vuotias raputytto, ikaisekseni paljon maailmaa kiertanyt ja kokenut. Kiitos kamalasti, jos ehdit vastata tahan. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:50:45 Hei Ulkopuolinen :) Katsoisitko minullekin, miltä näyttää työelämä jatkossa ja miten kaksi eri ystävyyttä jatkuvat. Kiitos paljon Sinulle :) :) Työsi suhteen saat näköjään tehdä töitä, jotta olisit itse tyytyväinen. Mahdollisuuksia avautuu, mutta kiteytä ensin, mitä todella haluat. Nyt vaikuttaisi hyvältä ajalta toimia, ehkä jo tänä keväänä, mutta todennäköisemmin paremmin syksyllä. Ystävyytesi ovat mielenkiintoisia, miten minusta tuntuu, että ne ovat osittain nivoutuneet toisiinsa, mutta jokin kitka on joko jo nyt tai tulevaisuudessa heidän välillään. Nämä ystävät opettavat sinua tavalla tai toisella ja he ovat sinulle siksi tärkeitä ja antavat sinulle myös paljon, mutta helpompiakin ystävyyksiä on. Toisen kanssa olisin tarkkana, toiseen voit kyllä luottaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:53:16 Kaipaisin jonkinlaista opastusta, mutta en tieda mista etsia. Tuntuu, etta minulla on jotain piilevia kykyja, intuitioni on aina ollut vahva ja naen myos vahvoja unia ja olen kokenut telepatiaa... Nyt kaipaan neuvoa siita, minne suuntaan lahtisin elamassani liikkumaan; rakastamani mies on toisella puolella maailmaa, mutta en ole varma onko meilla yhteista tulevaisuutta. Meilla oli todella vahva yhteys, mutta vaistoan etta nyt han tarvitsee omaa tilaa oppiakseen jotain. Pelkaan menettamista... Olen 21-vuotias raputytto, ikaisekseni paljon maailmaa kiertanyt ja kokenut. Kiitos kamalasti, jos ehdit vastata tahan. Nyt on ravun aika, joten kirjoitan heti tuoreeltaan. Kulje siihen suuntaan, johon sydämesi osoittaa, kuuntele itseäsi, opettele puhumaan tai kirjoittamaan itsesi kanssa. Kutsu suojelusenkelisi ohjaajaksesi. Kyllä teillä totisesti on syvä suhde, luota häneen, luota elämään. Hän todellakin tarvitsee vapautensa nyt, mutta kun sallit sen hänelle hän säilyy elämässäsi ainakin toistaiseksi. Luota aina, että tapahtuu se, mikä on sinun korkeimmaksi parhaaksi. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:54:57 Hei Ulkopuolinen! Minuakin kiinnostaisi mitä elämässäni tulee tapahtumaan 0,5-1 vuoden aikana. Kiitos! Miten minusta tuntuu, että jos et pysähdy ja mieti tarkkaan mitä todella haluat tulet tekemään kaikkealla kaikkea, mutta saamatta aikaan juurikaan mitään tärkeää. Tai sitten vaihtoehtoisesti jumiudut ja koko elämä jää kokematta. Pysähdy, päätä mitä haluat, tee suunnitelma ja se on sinun. Nyt on sinun aikasi toteuttaa sinun elämäsi. Kortit ovat sen suhteen melko avoimet. Ajattele, mikä mahdollisuus. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 12:57:08 Hei Pia! Haluaisin kysellä hieman rakkauselmästäni. Tällä hetkellä minusta tuntuu, että minulle puhaltaa uudet tuulet joka elämän alueella.. ja kaiken kaikkiaan olen hyvin iloinen ja positiivisella mielellä tästä kaikesta. Olen myös kiinnittänyt huomioni erääseen, joka jollakin salaperäisellä ja jopa yllättävällä tavalla vetää minua puoleensa. En tiedä itsekään miten suhtautua tähän "tuntemattomaan", joka jollakin tavalla tuntuu niin tutulta. Osaisitko sinä kertoa tarkemmin, minkälaisia "tuulia" elämääni oikein puhaltaa? Lämpöisiä tuulia ne ovat, onnitteluni. Ole luottavainen, kulje eteenpäin, jostain syystä energiasi ovat varsin hyvät, kun kirjoitat tuosta miehestä ja kyllä se jotakin ehdottomasti sinulle antaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 13:00:48 Tervehdys ulkopuolinen. Olen miettinyt pidemmän aikaa kysyisinkö täältä palstalta joltakulta "näkemisen" taidon omaavalta muutaman jutun jota mietin. Aamulla tuli sellainen olo että nyt kysyn :). Olen 1.5 vuotta sitten kokenut avioeron, joka oli vaikea kokemus. Aluksi todella vaikeaa 0.5 vuotta sitten hyvää saman verran. Nyt taas aika vaikeaa viimeiset kuukaudet. Miksi näin kun kuvittelin jo selvinneeni? Uneni ovat taas aivan sekaisin mikä avuksi? Selviänkö tästä nykyisestä tunnetilasta yksin vai tarvinko ammatti apua? Paljon olisi vielä kysyttävää, mutta jätän toiseen kertaan. Kaunis kiitos avusta Ilmeisesti avioerosi on osittain vieläkin käymättä läpi, jotenkin aistin tuskasi vieläkin. Kyllä sinä siitä selviät, mutta ehkä on turhaa käydä sitä kaikkea läpi yksin. Mieti minkälaista apua haluaisit, psykiatrista vai auttaisiko jonkinlainen energiahoito, vertaistuki. Jokin olisi hyväksi. Ihmisen on hieman ikävää käydä nämä yksin läpi. Minä tuen itse juuri erästä henkilöä, jonka erosta on kolme vuotta ja joskus se vain voi olla vaikeaa. Toivon, että löydät apua, lohtua ja sisällesi rauhan. Olet mielessäni. Minullekin voi kirjoittaa vaikka yksityisesti, ehdin huonosti vastaamaan, mutta teen parhaani. Voi hyvin, rakkaudella Pia Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 13:04:37 Kiitos :) Ulkopuolinen ajastasi. Apu toki kelpaisi, mutta en oikeastaan ole perehtynyt näihin eri "tapoihin" joten oikean sellaisen miettiminen hiukan hankalaa. Se mitä kerroit unien sanomasta.. hämmästytti minua koska olen nähnyt tosi outoja unia. Yhden unen jopa kirjoitin "tunne päiväkirjaanikin" jostain syystä, tuntui vain siltä että nyt on kirjoitettava. Uni oli pitkä ja yksityiskohtainen, mutta se tulkinta.. se tulkinta on minulle lähes mahdotonta ??? Tai sitten en usko omaan tulkintaani, en tiedä. Kiitos vielä kerran :) -EXX- Yleensä se, että unet ovat outoja ja pitkiä on hyvä merkki, silloin käsittelet asioita uniesi kautta, mutta jos voit niin vielä parempi on, jos kykenet purkaamaan unesi. Mahdotonta ei olekaan, muista se aina. Täälläkin unista saa hyviä tulkintoja, Olavi Moilasella on unisivutkin ja minullekin voi laittaa viestiä, yritän vastata jos vain mitenkään ehdin. Käytä intuitiotasi ja vaistojasi, osaat kyllä. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.04.2010 13:09:34 Kärsivällisyyttä, ihmiset kärsivällisyyttä, sitä te joudutte minun kanssani nyt opettelemaan. Eileithyia, piip, Chervil, indiima, Kuuratar, Anahata, wilma79, Susa71, ringa, kahvia
Yritän vastata teille mahdollisimman pian. Nyt alkaa jälleen aika loppua, joku kun joskus parantaisi minun niskani niin kestäisin hieman paremmin. Haavoittunut parantaja on viheliäisintä mitä tiedän, no ei se hyvä ennustajakaan ole... Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: wilma79 - 24.04.2010 17:43:00 Kiitos!pikaista paranemista, pidä itsestäsi huolta.Voimia ja kiitos, että jaksat auttaa ihmisiä.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.04.2010 20:54:45 Ja hei aina on kiva kuulla, miten otitte tekstit, se antaa itselleenkin suuntaa osaako mitään vai kirjoitteleeko jotain kivoja tarinoita...
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Pentti - 26.04.2010 21:21:28 miten aktivoit luontaisia taitoja ? voit aktivoida,,
katsoisitko työtä tai uutta ammattia jos näet, mikä voisi olla tai onko jotain kykyjä ? kiitos kiitos :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 26.04.2010 22:12:40 miten aktivoit luontaisia taitoja ? voit aktivoida,, katsoisitko työtä tai uutta ammattia jos näet, mikä voisi olla tai onko jotain kykyjä ? kiitos kiitos :smitten: :smitten: Saan ihmiset uskomaan omiin taitoihinsa kyllä, mutta vain kasvotusten, jostain syystä en osaa tehdä sitä kaukona. Keskustellessa ja kysellessä kyllä näen aika hyvin mihin ihminen on luontaisesti taipuvainen. Selvännäkö toimii siinä suhteessa aika huonosti. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: unelmassa - 27.04.2010 10:34:50 Hei Pia,minulle on muutama ihminen sanonut, että minulla ois parantajan lahjoja.Mitä mieltä sinä olet, Kiitos jos vastaat :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: jame - 27.04.2010 15:09:55 Mielelläni myös ryhdyn harjoituskappaleeksi :D
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 27.04.2010 15:29:18 Yritän vastailla teille, mutta tällä hetkellä aivot ovat jostain syystä narikassa ja luottakaa minuun näitä vastauksia te ette itsellenne halua. Liikaa omat ajatukset ja oma elämä mielessä. Mutta pian, lupaan sen.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ratkaisu - 27.04.2010 17:40:21 Muistahan, että et itseäsi loppuun kuluta =)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 27.04.2010 21:21:06 sen takia laiminlyönkin teitä aivan kaltoin. Ettekö ole huomanneet. Hmm. olen kannatellut yksityisesti paria melko haastavaa tapausta tässä viime aikoina ja oma henkinen kehitykseni on nyt vasta tasaantumassa joten kyllä tämä edelleen veitsen kärjellä tasapainoittelua on. Kiitoksia välittämisestä.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: anitak - 28.04.2010 09:04:18 Moi! Miltäs minulla rakkausrintamalla näyttää? Onko nykyinen parisuhde "se oikea" vai onko minua varten joku muu ihminen? Mikä merkitys oli ihmisellä jonka tapasin viime keväänä ja joka teki minuun erittäin syvän vaikutuksen, tunsin tunteita joita en tiennyt olevan olemassakaan. Kiitos jo etukäteen vastauksesta :smitten: Jotenkin minusta tuntuu, että nykyisessä parisuhteessasi on kyllä potentiaalia, mutta aivan kuin eläisitte nyt säästöliekillä, olisitte hieman erkaantuneet toisistanne. Tuo viime kevään ihminen oli yksi mahdollisuus, mutta niinhän meillä kaikilla on useampi "se oikea" olemassa, hän on ilmeisesti sinun sielunperheesi jäsen, mutta jotenkin tuntuu, että hänen tarkoituksensa oli vain herättää sinut, mutta jotenkin aistin, että tärkeintä on nyt etsiä itsenne uudelleen tästä nykyisestä parisuhteesta. Katsoa, mitä se todellisuudessa teille antaa. Kiitos vastauksesta! Osuit aikalailla asian ytimeen tuon suhteen että olemme tietyllä tapaa erkaantuneet toisistamme, sitä en tiedä saako asioita korjattua, aika näyttäköön sen. Tuosta viiime keväänä tapaamastani ihmisestä olen itsekin ajatellut, että hänen on kuuluttava sielunperheeseeni, koska oli kuin olisin hänet tuntenut jo tavatessani, hänen kanssaan oli helpompi olla kuin nykyisen kumppanin :o Sitä en tiedä osuuko vaistoni oikeaan siinä, että tapaamme vielä joskus, tunne kuitenkin on vahva. Suuria asioita pohdittavana... Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:20:31 Vastailet vissiin ihan sekalaisessa järjestyksessä. ;) No ilmotan vaan, että pistin sitä viestiä jos et ole vielä ehtinyt sitä huomata. Jaksamisia! :smitten: Jos haluat laita minulle yksityisviestiä, minusta tuntuu, että nyt minulla on sanoja sinulle. Jos haluat kuulla ne. Haluan jostain syystä vain vastata sinulle henkilökohtaisesti, toivottavasti et pahastu. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:24:29 :laugh: Heipä-hei, Ulkopuolinen! Ihan kuin muistaisin, että olisin jo kirjoittanut tälle palstalle, mutta viestini kadonnut, onpas outoa ??? No kuitenkin. Tilanteeni ja elämäni on vähän vaikeassa jamassa, olen jumissa menneisyyden ja tulevaisuuden välissä, enkä oikein tunnu saavan kiinni työelämästä.. En ole vakuuttunut, että suuntani olisi oikea, sillä realistinen tuntuu epärealistiselta, ja realistinen epärealistiselta. En osaa tehdä päätöksiä omaan tunteeseeni perustuen, sillä tunteeni heittävät häränpyllyä suurimman osan ajasta, tai sitten tuntuvat olevan ikäänkuin jäissä. Aina, kun olen tehnyt päätöksen, joudun sen hetikohta perumaan, joten laahustan epätietoisuudessa ja heittelehdin päivästä toiseen. Tiedän, että minun tulisi kasvaa suurten haaveideni mittaiseksi ja että vasta opettelen olemaan tyytyväinen itseeni sellaisena kuin olen, mutta kaipaan apua ja neuvoja kipeästi, sillä minusta on alkanut tuntumaan, että haaskaan aikani ja mahdollisuuteni, enkä pysty tarttumaan toimeen silloin kuin vielä voin, ja asiat ovat mahdollisia toteuttaa. :-\ Tuntuu, kuin odottaisin tyhmänä vain merkkiä, 'kuin salamaa kirkkaalta taivaalta' ;D :uglystupid2:, josta tunnistaisin selkeästi, mitä tehdä asioilleni. Heh, eipäs muistuta kysymystä 8) Mutta onko vastausta olemassa? :o Kiitos tuestasi, on ihanaa jo pelkästään saada sanoa 'ääneen', mikä mieltäni painaa. :smitten: Upeaa kevättä! :angel: Olet elämäsi käännekohdassa, vaihtoehtoja on käsittääkseni useita ja siksi olet ristiriidassa. Tutki itseäsi, henki itsehoitometodit, ohjaaja itsellesi. Silva-menetelmä, kirjoittaminen aamuisin, Ishayan askensio voisi sopia sinulle hyvin. Itse olen käyttänyt niitä. Minäkin voisin sanoa sinulle vastaukset, mutta onko se sinulle hyväksi. Opastan jos haluat, mutta minusta tuntuu, että paras mitä voin tehdä on kertoa oman esimerkkini, jonka voit lukea blogistani ja kuunnella sinua. Joskus vastaukset on hyvä etsiä tisekin, kutsua oma henksensä takaisin ja aloittaa päättäväisesti jostakin. Voimia sinulle, pärjäät kyllä, mutta rohkeutta tarvitset. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:25:42 Hei! Minä luin tuon avausviestisi ja ajattelin pyytää apua liialliseen kiltteyteen. Eli jos saisi aktivoitua vähän tuota itsensäpuolustamisen taitoa :). Ja siis hyvässä hengessä, tervettä rajojen asettamista jotta saa itse elämästään enemmän ja osaa sitten olla parempi läheinen myös muille :). Olet mielessäni tämän illan meditaatiossa, joka on kello 22.00. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:26:39 Hei Ulkopuolinen, autatko minua prosessissani, jossa luovun sellaisista asioista, joita en enää tarvitse suojelemaan itseäni? - kun aika on kypsä, niin jotain tapahtuu - :crazy2: Kiitos ja voimia sinullekin! :smitten: :smitten: :smitten: Mikä on tilanteesi nyt, miten voin auttaa sinua? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:29:01 Tervehdys ulkopuolinen! Nimimerkkisi sopisi hyvin kuvaamaan minua. Mitä näet minulle? Viime vuodet ovat ollet aikamoista painimista toimeentulon, työn ja yksinäisyyden kanssa. Määräaikainen työpaikka löytyi tämän vuoden loppuun asti, mutta väillä tuntuu vaan olevan liikaa haastetta työparissa. :-* Raskas on ollut elämäsi ja tiettyä raskautta valitettavasti siinä vieläkin näen. Sinun tulisi määrätietoisesti päättää mitä elämältäsi todella haluat, minusta tuntuu, että olet nyt hieman liian vaatimaton ja tehnyt vääriä valintoja. Kysy itseltäsi, kuka sinä todellisuudessa olet, mitä haluat. Sinulla on unelma, mutta et usko siihen. Nyt on ehkä hyvä aika toteuttaa se ja lähteä vaikka opiskelemaan sitä työn ohessa tai vaikka oppisopimuksella tai kurssituksella. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:30:59 Heipä Hei, Jaksaisin vielä kysyä eräästä miehestä, jonka tapasin viime syksynä. Tuttavuutemme oli intohimoa ja tulta & roisketta täynnä, mutta se jäi kovin lyhyeksi saatuani selville, ettei mies ollut täysin rehellinen.. Mietin häntä edelleen ajoittain - toki yhä vähemmän ja vähemmän. Silti; kysyisin. Mitä hän oli minulle? Onko jälleen-näkeminen mahdollista vai oliko hän vain lyhyt tähdenlento muuten niin tasaisen paksussa sosiaalisessa elämässäni? Vastaat kun on aikaa. Kiitän kovasti etukäteen. :smitten: /A Oi, todellakin tunteita teillä oli ja miten minusta tuntuu, että saatte kyllä niitä kokea tulevaisuudessakin. Ehkä voisit pistää miehen koville ja antaa anteeksi. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:35:08 Täällä pieni ihminen etsii apua ja ottaa mielellään apua vastaan vaikeaan tilanteeseen. Kysyisin ihmissuhdeasiasta.Mies ystäväni on ulkomaalainen ja odottaa lupa-asioiden selviämistä Suomeen päästäkseen.Asiat vaikuttavatkovin monimutkaisilta.Pääseekö hän Suomeen? Vielä toinen kysymys näetkö minun jatkavan nykyisessä työssäni? Kiitos jos vastaat Valoa:) Elina Elina, tekstistäsi välittyy joko kaipauksesi ja surusi tai sitten minulla on huonoja uutisia. Jos jaksatte olla kärsivällisiä ja luottaa yhteiseen tulevaisuuteen kyllä asiat järjestyvät, mutta jaksatteko sitä, yrittäkää. Sinun työsi on staattinen nyt, en aisti siinä muutoksia suuntaan tai toiseen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:39:34 Anteeksi Susa71, minun vastaamiseni ovat olleet kovin epämääräisiä oman haastavan elämäntilanteeni takia.
Joskus on vain hyvä jatkaa eteenpäin, tuossa suhteessa ehkä olisi ollut jotakin mikä olisi antanut paljonkin, voi olla että siinä olisi vieläkin, mutta minusta siitä puuttuu jotakin hyvin oleennaista. En tiedä mitä, ehkä sinä olet hänelle helppo ratkaisu, mutta hän kaipaa jotakin muuta. Ehkä se jokin oli, että on jotakin, jota et ole käsitellyt itsessäsi, jokin mikä minuakin häiritsee. 11 vuotta todellakin on pitkä aika, minä voin vain kuvitella sen. Minusta sinun tulisi nyt löytää jotakin uutta elämääsi, joka kehittäisi vain sinua, onko se opiskelu, harrastus tai mikä, mieti. Sellainen joka sytyttää innostuksesi. Se saattaisi olla avain kaikkeen. Älä lannistu, kaikki kääntyy vielä hyvin, mutta tee sen eteen jotakin, sitä maailmankaikkeuskin odottaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:42:08 Kaipaisin jonkinlaista opastusta, mutta en tieda mista etsia. Tuntuu, etta minulla on jotain piilevia kykyja, intuitioni on aina ollut vahva ja naen myos vahvoja unia ja olen kokenut telepatiaa... Nyt kaipaan neuvoa siita, minne suuntaan lahtisin elamassani liikkumaan; rakastamani mies on toisella puolella maailmaa, mutta en ole varma onko meilla yhteista tulevaisuutta. Meilla oli todella vahva yhteys, mutta vaistoan etta nyt han tarvitsee omaa tilaa oppiakseen jotain. Pelkaan menettamista... Olen 21-vuotias raputytto, ikaisekseni paljon maailmaa kiertanyt ja kokenut. Kiitos kamalasti, jos ehdit vastata tahan. Kysy ensin itseltäsi mitä haluat elämältäsi. Näe visiosi selkeänä, haaveesi ja kulje sitä kohti. Tutki eri vaihtoehtoja, ole avoin eteesi avautuville mahdollisuuksille. Sano vaikka, että olet valmis, avoin ja annat luvan tuoda itsellesi kaiken sen, mitä maailmankaikkeus sinulle haluaa tarjota. Pidä silmäsi avoinna, tutki ympäristöä, pienistä askeleista se alkaa. Te ravut (itsekin nouseva sellainen) murehditte niin paljon, luota elämään, kyllä kaikki järjestyy. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:44:11 Hei, mikäli vielä jatkat katsomista....olisin valtavan kiinnostunut kuulemaan, mitä rakkauselämääni näky? isoa kysymysmerkkiä olen....suorastaan hukassa... :idiot2: Oi, miksi aloin hymyilemään sydämellisesti, kun luin sinun kysyvän rakkauselämästäsi. Jätä kysymysmerkit, ota huutomerkit käyttöön. Jos et ole nyt jo rakastunut niin saapa nähdä mitä elämällä on sinulle tarjottavaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:45:43 Hei Pia,minulle on muutama ihminen sanonut, että minulla ois parantajan lahjoja.Mitä mieltä sinä olet, Kiitos jos vastaat :smitten: Periaate on, että meillä jokaisella on parantava energia käytettävissä, mutta kyllä minäkin aistin sinusta, että osaat sitä jonkun verran jo käyttää. Kysymys kuuluukin, mitä teet sen eteen, oletko kuinka parantanut itsesi ensin. Sillä parantajan työ on haastavaa, jos haluat reiki voisi olla sinulle hyväksi, sitä kautta kykenisit parantamaan myös muita. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:47:56 Mielelläni myös ryhdyn harjoituskappaleeksi :D Sinussa on vahvuutta ja suoruutta. Ehkä joskus käytät sitä hieman huonollakin tavalla. Nyt voi olla, että olen ihan hakoteillä, mutta tiedät jo asioista paljon ja luotatkin aikalailla itseesi. Mutta miksi jarruttelet, minusta sinun tulisi jo tietää mitä haluat, toimia sen parissa, mutta jos niin ei ole, missä on vika vai haluatko elämältä enemmän. Jos haluat, että sanon sinulle enemmän olisi tietysti kiva kuulla muutakin kuin neljä sanaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 15:52:11 Haa, viimein tein sen! Nyt pitäisi olla kaikki vastaukset vastattu tässä palstassa, toivottavasti niistä oli iloa. Joskus tuntuu hassulta kirjoittaa vain mitä päähänsä pälkähtää, mutta se on mielestäni ainoa oikea tapa toimia. Toivottavasti minusta on ollut apua, edes hiukkasen. Ja saa sitä vieläkin laittaa jotakin kyselyjä, yritän vastailla niihin parhaani mukaan. Tämä on ollut ihan mukava pieni harrastus. Ehkä tekin olette nauttineet siitä.
Mutta muistakaa, teissä itsessänne on kaikki vastaukset, jotka tarvitsette. Luottakaa siihen, mutta myönnän, silloin kun sydän palaa ja on epävarma on vain niin hyvä kysyä apua ulkopuolisilta auttajilta. Itsekin sitä teen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Mystery Woman - 05.05.2010 16:23:19 Tervehdys ulkopuolinen! Nimimerkkisi sopisi hyvin kuvaamaan minua. Mitä näet minulle? Viime vuodet ovat ollet aikamoista painimista toimeentulon, työn ja yksinäisyyden kanssa. Määräaikainen työpaikka löytyi tämän vuoden loppuun asti, mutta väillä tuntuu vaan olevan liikaa haastetta työparissa. :-* Raskas on ollut elämäsi ja tiettyä raskautta valitettavasti siinä vieläkin näen. Sinun tulisi määrätietoisesti päättää mitä elämältäsi todella haluat, minusta tuntuu, että olet nyt hieman liian vaatimaton ja tehnyt vääriä valintoja. Kysy itseltäsi, kuka sinä todellisuudessa olet, mitä haluat. Sinulla on unelma, mutta et usko siihen. Nyt on ehkä hyvä aika toteuttaa se ja lähteä vaikka opiskelemaan sitä työn ohessa tai vaikka oppisopimuksella tai kurssituksella. Kiitos vastauksestasi! Minulla on todella unelma, jonka olen haudannut. En vaan jaksanut enää uskoa siihen. Se vaatisi kumppanin toteutuakseen ja aika monen muunkin asian pitäisi loksahtaa paikalleen (rahoitus, toiminnan pyörittäminen käytännössä). Nykyinen työni on aika pitkälti sitä mitä se unelmassani olisi. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 16:33:36 Tuon unelman voi ilmeisesti toteuttaa myös jollakin toisella tavalla, osissa pikkuhiljaa. Mieti, vastaus tulee kyllä. Älä luovuta, nyt on aika oikea.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Memmy - 05.05.2010 17:21:39 Hei!
Mitäs näet minulle? :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Tulikukka - 05.05.2010 18:16:52 Hei Ulkopuolinen!
Uskaltaudun minäkin kysymään sinun apuasi, tuntuu että oma visio on teillä tietämättömillä. Parisuhde askarruttaa, mihin suuntaan tässä ollaan menossa? Omat tuntemukset ovat hieman epävarmoja, etenkin mikä on paikkani tässä suhteessa. Toinen eteeni putkahtanut asia on parantaminen ja selvänäköisyys, olen ounastellut minulla olevan kykyjä näille suunnille, mutta en oikein saa niistä kiinni. Millaisena näet tilanteen? Vai onko kyseessä tilapäinen herkistyminen? Kiitos sinulle! Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Rohana - 05.05.2010 18:40:13 HArjoitella saa minullakin, miten parhaaksi näet. :) Mielenkiinnon kohteena lähinnä työelämä johon en tunnu saavan suoraa vastausta keltään näkijältä. Työtön en ole ollut oikeastaan koskaan, mutta silti en ole paikkaani työelämässä löytänyt. Nytkin on paikka johon en ole tyytyväinen, onesta syystä, mm. ilmapiiriongelmien vuoksi. Olen saanut itseni ja selkäni aivan jumiin tässä paikassa.....Liika kiltteys kostautuu näin, mutta pahempaa olisi tiedossa jos vastustaisin. Toivon että uskallan sanoa kiitos ei jos jatkoa tarjotaan, vaikka mitään muuta työtä ei olisikaan tiedossa. Saatko sinä tähän jotain konkreettista? Löydänkö työn jossa voisin olla onnellinen, vai yrittäjäksikö pitäisi alkaa? En tiedä katseletko enää mutten löytänyt vastausta tuolta tähän kysymykseeni. Jos vaan...niin kiitos! Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 19:10:40 HArjoitella saa minullakin, miten parhaaksi näet. :) Mielenkiinnon kohteena lähinnä työelämä johon en tunnu saavan suoraa vastausta keltään näkijältä. Työtön en ole ollut oikeastaan koskaan, mutta silti en ole paikkaani työelämässä löytänyt. Nytkin on paikka johon en ole tyytyväinen, onesta syystä, mm. ilmapiiriongelmien vuoksi. Olen saanut itseni ja selkäni aivan jumiin tässä paikassa.....Liika kiltteys kostautuu näin, mutta pahempaa olisi tiedossa jos vastustaisin. Toivon että uskallan sanoa kiitos ei jos jatkoa tarjotaan, vaikka mitään muuta työtä ei olisikaan tiedossa. Saatko sinä tähän jotain konkreettista? Löydänkö työn jossa voisin olla onnellinen, vai yrittäjäksikö pitäisi alkaa? Oletko koskaan ajatellut osuuskuntaa, jotenkin se tuli ensimmäisenä mieleen, kun luin tekstiäsi. Todellakin tuolla paikalla ei minustakaan ole sinulle mitään annettavaa, mutta jotakin ihminen työkseen tarvitsee tehdä. Uskallatko repäistä ja luottaa tulevaan? Jos kerrot vaikka yksityisviestillä tarkemmin niin luulen, että näen jotakin, mutta en ole vielä varma olenko oikeassa. En tiedä katseletko enää mutten löytänyt vastausta tuolta tähän kysymykseeni. Jos vaan...niin kiitos! Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 19:13:14 Hei! Mitäs näet minulle? :) Ensimmäisenä minulle tuli mieleen sana malttia. Asiat ovat juuri niin kuin pitääkin, ehkä vauhti on sinulle liian hidas, mutta kärsivällisesti kuin odotat niin kaikki järjestyy kyllä. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 05.05.2010 19:15:32 Hei Ulkopuolinen! Uskaltaudun minäkin kysymään sinun apuasi, tuntuu että oma visio on teillä tietämättömillä. Parisuhde askarruttaa, mihin suuntaan tässä ollaan menossa? Omat tuntemukset ovat hieman epävarmoja, etenkin mikä on paikkani tässä suhteessa. Toinen eteeni putkahtanut asia on parantaminen ja selvänäköisyys, olen ounastellut minulla olevan kykyjä näille suunnille, mutta en oikein saa niistä kiinni. Millaisena näet tilanteen? Vai onko kyseessä tilapäinen herkistyminen? Kiitos sinulle! Minusta tuntuu, että olette hieman pysähtyneet, luulen, että sinun tulisi ensin selvittää itsellesi kuka olet ja mitä haluat ennenkuin voit parisuhteesi eteen keskittyä kunnolla. Mikään ei ole tilapäistä, mutta nyt on mahdollisuutesi, se katoaa, jos jätät sen rauhaan, mutta etsi väyläsi toimia, etsi samanhenkisiä ihmisiä lähellesi, ihan oikeassa elämässä. Onko se joku ystäväsi vai yhdistys, sen päätät sinä. Aktivoidu, se kannattaa. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Nina - 05.05.2010 19:26:53 Hei Ulkopuolinen!
Olen kymmenen vuotta tehnyt samaa työtä ja nyt haaveilen jostain muusta. Haluaisin kovasti tehdä töitä ihmisten kanssa, jota kautta saisin myös itselleni hyvän olon. Olen käynyt Reiki I -kurssin ja haluisin edetä ihan Reiki Master -tasolle, mutta se ainainen rahan puute. Myös muut vaihtoehtohoitomuodot kiinnostavat. Näetkö onko minulla tässä lähitulevaisuudessa tai kaukaisessa tulevaisuudessa mahdollisuuksia toteuttaa näitä haaveitani? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Chervil - 05.05.2010 20:19:51 Hei! Minä luin tuon avausviestisi ja ajattelin pyytää apua liialliseen kiltteyteen. Eli jos saisi aktivoitua vähän tuota itsensäpuolustamisen taitoa :). Ja siis hyvässä hengessä, tervettä rajojen asettamista jotta saa itse elämästään enemmän ja osaa sitten olla parempi läheinen myös muille :). Olet mielessäni tämän illan meditaatiossa, joka on kello 22.00. Kiitos!! Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: sahame - 05.05.2010 20:57:24 Minuakin voit auttaa kun vain suinkin ehdit. Olisi niin monta kysymystä mielessä ja jokainen yhtä tärkeä. Ihmissuhde asiat mietityttää. miksi mitään pysyvämpää ei tule kohdalle. Olo on välillä kuin kertakäyttötavaralla. Kai se kohtuus on karmojenkin suorittamisen kanssa. Ja ehkä eniten selkäni ja ylipainoni. Selkä menee helposti virheasentoon, ei kestä liikoja nostamisia. Ja painoa en ole saanut vähemmäksi yrityksestäni huolimatta. Mistä kiikastaa? Selkä vaikuttaa tuleviin mahdollisiin töihin/opiskeluihinkin. Olenko menossa taas väärään suuntaan? Toivottavasti voit auttaa minua.
Otsikko: Apua tarjolla Kirjoitti: jame - 06.05.2010 11:41:28 jotain muutakin kuin neljä sanaa 8)
Kiitos Ihmissuhteesta, onko jotain näkyvissä vaiko ei? Tuleeko parisuhdetta? mites keälomani menee lähden islanti-Boston-Ny-Washington-Ny Entäs mitäs aikaan saa koko kesän aikana kartallani oleva pluto yhtymä kuu ? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: indiima - 06.05.2010 11:42:39 Hei Ulkopuolinen, autatko minua prosessissani, jossa luovun sellaisista asioista, joita en enää tarvitse suojelemaan itseäni? - kun aika on kypsä, niin jotain tapahtuu - :crazy2: Kiitos ja voimia sinullekin! :smitten: :smitten: :smitten: Mikä on tilanteesi nyt, miten voin auttaa sinua? Hei ulkopuolinen! Minua vaivaa lapsuuden kodissani vallinnut pelon ilmapiiri ja hylkäämisenpelko. Lapsi minussa aktivoituu todella usein ja tämän pelot, kiukku ja ahdistus purkautuu oikean käteni kautta niin, että nahat sormissa repeilevät. Kiukku tulee nuhana ulos ja sääret ottavat ihottumaa. Tämä aktivoituminen tapahtui tiedoisesti, kun valitsin työskennellä kotipaikkakunnalla. Asun siis puolet viikosta vanhempieni luona, puolet omassa kodissani. En halua enää roudata mukanani näitä vanhoja räjähdysalueella selviytymisen tai vanhempieni malleja mukanani, ja siihen prosessiin otan mielelläni kaiken tuen minkä voin. Käyn vyöhyketerapiassa ja reikihoidoissa, sen lisäksi kummitätini availee uneni ja homeapatisoi, nämä ovat ainakin osaltaan vieneet prosessia eteenpäin. Selvensikö tämä? Vanhoista käyttäytymismalleista luopuminen ja OMAN ELÄMÄN ELÄMINEN olisi toivottavaa. ;D Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eileithyia - 07.05.2010 09:18:42 Vastailet vissiin ihan sekalaisessa järjestyksessä. ;) No ilmotan vaan, että pistin sitä viestiä jos et ole vielä ehtinyt sitä huomata. Jaksamisia! :smitten: Jos haluat laita minulle yksityisviestiä, minusta tuntuu, että nyt minulla on sanoja sinulle. Jos haluat kuulla ne. Haluan jostain syystä vain vastata sinulle henkilökohtaisesti, toivottavasti et pahastu. Juu en pahastu ja viestiä laitoin. :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: aava1 - 07.05.2010 10:04:38 Hei,
Onpa kivaa kun olet alkanut kanavoimaan :angel: Oisin ilomielin kokeilu kaniinina :2funny: Haluaisin kanavointia parisuhteeseeeni...Jotenkin olen "jumittanut " nykytilanteeseen enkä oikein tiedä mitä enään tunnen miestäni kohtaan.Erotakko vai ei? Näetkö siihen mitään? Sitten toinen juttu mistä olen innoissaan :D valmistun nyt huomenna toiseen ammattiin jota tarkoitus olisi tehdä aluksi työnohella ja TOIVOTTAVASTI joskus tulevaisuudessa kokopäiväisenä Saanko sen pyörimään?? KOVASTI KIITOS ETUKÄTEEN :smitten: Mukavaa viikonloppu! aava1 Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: indiima - 07.05.2010 11:47:47 Kiitos Ulkopuolinen ja parannusta sinnekin! :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: unelmassa - 07.05.2010 14:21:27 Hei Pia,minulle on muutama ihminen sanonut, että minulla ois parantajan lahjoja.Mitä mieltä sinä olet, Kiitos jos vastaat :smitten: Periaate on, että meillä jokaisella on parantava energia käytettävissä, mutta kyllä minäkin aistin sinusta, että osaat sitä jonkun verran jo käyttää. Kysymys kuuluukin, mitä teet sen eteen, oletko kuinka parantanut itsesi ensin. Sillä parantajan työ on haastavaa, jos haluat reiki voisi olla sinulle hyväksi, sitä kautta kykenisit parantamaan myös muita. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Iloinen lumikki - 07.05.2010 17:01:17 Hei Pia,
Minullekin saa katsoa, jos jaksat ja haluat. Miten tykuviot? En ole nyt tyytyväinen, olenko liian itsekäs? Miten velat, huh? Miten mieskuviot? Olen suhteessa, mutta hän luulee olevansa sinkku? Miten hitossa voin jatkaa yhtään mitään? Monet ovat mua auttaneet, mutta ei, mikään ei vielä ole auttanut? Mitä teen väärin? Tunnen olevani ihan pentu, vaikka en iältäni ole. T.Musta lumikki Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Joona - 07.05.2010 19:48:22 Hei ulkopuolinen
Kysyn sinulta työkuvioistani, onko nykyisessä työpaikassani tulevaisuutta? Onko sinulla näkemystä miksi olen viimeaikoina sairastellut, osaatko neuvoa miten voisin parantaa vastustuskykyäni. Kiitos sinulle vieras ja ulkopuolinen ihminen jossain. Hassua tämä netti touhu, tiedä vaikka huomenna nään sinut kaupassa ja tietoakaan että näin ollaan oltu yhteyksissä. t. H Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: T - 08.05.2010 18:54:31 Hei! tämä ei sitten ollenkaan liity siihen yv:hen, jonka sinulle lähetin ;)
Mutta tässä minä tappelen erään asian kanssa. Tuossa kolme päivää sitten kirjoitin erään kirjeen eräille henkilöille, siis se kirje on osoitettu heille kaikille. Mistä minä tappelen on se, että tuleeko sieltä myönteinen vai kielteinen vastaus. Järkeni sanoo hyvin vahvasti, - ja voin vaikka vannoa, että kaikkien muidenkin sanoisi, jos tietäisivät, mistä on kyse- että vastaus on kielteinen. Toisaalta tiedän, että voisin vaistota sen vastauksen, mutta en tahdo. Minä pelkään liikaa, koska järkeni jälleen sanoo, että jos kuuntelen järkeäni vastaus on kielteinen. Uskomukseni puolestaan taistelevat vastaan. Tiedän, että elämä on yllätyksiä täynnä, ja ettei mikään ole mahdotonta. Sen perusteella vastaus voisikin olla myönteinen, mutta minusta vain 1% mahdollisuudella. Siinä se ongelma onkin, kumpi toteutuu: se 99% (kielteinen vastaus) vai 1% (myönteinen vastaus)? Olen ihme kyllä pysynyt aika tyynenä enkä sillai ole asiaa syvästi ajatellut, mutta... kai se minun uteliaisuuteni kuitenkin voittaa :D Tosin en kye avaamaan sydäntäni. Järkeni on aivan liian vahva eikä se nyt suostu siirtyä syrjään. Ehkä osittain, koska sisimmässäni en anna sen väistyä tieltä. Pelkohan kun vaikuttaa aika vahvasti. Minä siis pyydän sinulta apua. Voisito kertoa minulle, mitä sinä aistit/näet? Tuleeko vastaus olemaan kielteinen vai myönteinen? vielä haluan sanoa, että jos se on kielteinen, tulen tietämään sen ajan myötä, koska en usko heidän siinä tapauksessa vaivaavan itseään kertomaan erillisesti asian laidan. Kiitos tuhannesti etukäteen!!! :smitten: En todellakaan tiedä, miten suhtautua tähän asiaan. En edes tiedä, mitä tosissani ajattelen ja tunnen. :-\ Kiitos suuresti, jos jaksat valaista minua. :-[ Kiitos. PS. Mitä tulee siihen, onko asia kiireellinen, on aika tiukka kysymys. Kyse kun tässä on mielenrauhasta. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: hilton - 08.05.2010 22:37:28 Hei Ulkopuolinen,
miltä näyttää loppuvuoteni? Kiitos jo etukäteen :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ancelica - 09.05.2010 14:52:03 Hei,
meneekö kaikki vaihtoon? Työ menee, mutta kaikki muu myös? anch Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: unelmassa - 21.05.2010 09:38:43 Hei Pia,minulle on muutama ihminen sanonut, että minulla ois parantajan lahjoja.Mitä mieltä sinä olet, Kiitos jos vastaat :smitten: Periaate on, että meillä jokaisella on parantava energia käytettävissä, mutta kyllä minäkin aistin sinusta, että osaat sitä jonkun verran jo käyttää. Kysymys kuuluukin, mitä teet sen eteen, oletko kuinka parantanut itsesi ensin. Sillä parantajan työ on haastavaa, jos haluat reiki voisi olla sinulle hyväksi, sitä kautta kykenisit parantamaan myös muita. Kiitos Pia vastauksesta. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Metsänkeiju - 21.05.2010 12:26:43 Hei!
Meneekö tuleva synnytys hyvin, vai tuleeko mutkia matkaan? Edessä myös muutto, miltä tunnelmat näyttää näiden muutosten keskellä..? :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Mystery Woman - 24.05.2010 19:51:06 Tuon unelman voi ilmeisesti toteuttaa myös jollakin toisella tavalla, osissa pikkuhiljaa. Mieti, vastaus tulee kyllä. Älä luovuta, nyt on aika oikea. Kaivoin viime viikolla lähes kolme vuotta sitten maalaamani unelmani komerosta esiin. Talon ylimmältä portaalta puuttui viimeisen portaan nimi ja nähdessäni sen, tiesin mikä siihen kuuluu. Kuvaa katsoessani ymmärsin myös viime vuotisen 3 kk:n mittaisen työsuhteeni tarkoituksen. Eräs kanavoija on sanonut jo aikaa sitten, että saan tehtäviä, jotka minun on hoidettava ja tätä viimeistä en vaan ymmärtänyt. Parempi myöhään kuin ei... :smitten: Kiitos! Taas pääsin pätkän eteenpäin. :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.05.2010 23:54:47 Kuuratar: Kiva kuulla, että pääsit eteenpäin. Unelmiin kannattaa uskoa ja sinulla on oivallus, johon uskaltaa luottaa.
musta lumikki: huokaisin syvään kun luin tekstisi, mietin mikä sinua pidättää, miksi mielesi estää sinua kuulemasta itseäsi. Minusta sinä tiedät tarkkaan mitä haluat, mitä sinun pitäisi tehdä, mutta sabotoit jokaista ajatustasi. Et luota itseesi ja siihen, että sinussa on uskallusta nähdä asioiden sisälle. Työsi niin, olenko oikeassa, että ei ole kauaakaan aikaa, kun viimeksi peruit hyvät ideasi ja jätit kokeilematta jotakin hanketta, josta pidit. Tai olit työssä, jossa viihdyit, mutta kun jäit siitä pois, et uskaltanut etsiä vastaavaa vaan tyydyit vähempään. Miksi teit niin, kun onnenavaimet olivat lähes käsissäsi. Velat ovat ja kyllä sinä ne kykenet maksamaan, kun vaan luotat siihen. Ja tuo mies, onko hän todella arvoisesi, sinulla on suuri työ saada hänet muuttumaan sillä aistin suhteessanne liikaa riippuvuutta ja liian vähän riippuvuutta. Nyt sinulta henkimaailma haluaa rohkeutta, saat kyllä apua heiltä, kun vain pyydät ja luotat johdatukseen. Jonnaha: Aistin kyllä jonkinasteista vakautta työelämässäsi, kunhan teet työsi hyvin niin luota tulevaan. Voi olla, että jotakin yllätyksiä saattaa myöhemmin tulla, mutta töitä sinulla riittää joko tässä tai jossakin muussa paikassa. Mikä asia sinua painaa menneisyydessäsi, se on ilmeisesti avain sairasteluusi, on aika puhdistaa karmaasi. Vapaudu ajatuksistasi, opettele meditoimaan ja huolehdi itsestäsi. Mieti syötkö terveellisesti, voisitko ottaa vitamiineja, liikkua hieman enemmän, oletko todellakin ulkona riittävästi. Lakkaa stressaamasta, nyt mielestäni siihen ei ole huolta. Kyllä minuun tutustua saa, aloita vaikka blogistani ja hei tämä on nykyaikaa. Jos haluat apuani tuon terveydensuhteen enemmän, laita viestiä yksityisesti. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 24.05.2010 23:59:36 Ihminen toteuttaa kyllä unelmansa jos vain sitä haluaa. Raha on harvoin este todellisella haaveelle. Ehkä se vie hieman aikaa, mutta ota tuo tavoitteeksesi ja muistathan, että tapoja auttaa ihmisiä on monia. Kuuntele itseäsi ja tee muutoksia elämässäsi vielä kun olet nuori. Pystyt siihen kyllä.
Hei Ulkopuolinen! Olen kymmenen vuotta tehnyt samaa työtä ja nyt haaveilen jostain muusta. Haluaisin kovasti tehdä töitä ihmisten kanssa, jota kautta saisin myös itselleni hyvän olon. Olen käynyt Reiki I -kurssin ja haluisin edetä ihan Reiki Master -tasolle, mutta se ainainen rahan puute. Myös muut vaihtoehtohoitomuodot kiinnostavat. Näetkö onko minulla tässä lähitulevaisuudessa tai kaukaisessa tulevaisuudessa mahdollisuuksia toteuttaa näitä haaveitani? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:03:45 Opettele arvostamaan itseäsi niin rinnallesi tulee ihmisiä, jotka arvostavat itseäsi. Karmasta tällä kertaa tuskin on kyse vaan uskostasi itseesi. Rakastatko todella itseäsi? Kaiken avain on siinä. Jooga, lihasharjoitukset ja rytminen liikkuminen auttaa, samoin meditaatio itsetuntemukseen. Ota yhteyttä, jos haluat tarkempia neuvoja.
Minuakin voit auttaa kun vain suinkin ehdit. Olisi niin monta kysymystä mielessä ja jokainen yhtä tärkeä. Ihmissuhde asiat mietityttää. miksi mitään pysyvämpää ei tule kohdalle. Olo on välillä kuin kertakäyttötavaralla. Kai se kohtuus on karmojenkin suorittamisen kanssa. Ja ehkä eniten selkäni ja ylipainoni. Selkä menee helposti virheasentoon, ei kestä liikoja nostamisia. Ja painoa en ole saanut vähemmäksi yrityksestäni huolimatta. Mistä kiikastaa? Selkä vaikuttaa tuleviin mahdollisiin töihin/opiskeluihinkin. Olenko menossa taas väärään suuntaan? Toivottavasti voit auttaa minua. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:05:33 Voi sinua pientä, jos kartallasi on pluto yhtymä kuuhun niin se kyllä pistää sinuun liikettä. Ehkä se rakkauskin kolkuttelee oveasi pikemmin kuin arvaatkaan. Kesälomastasi kyllä nautit vaikka jotenkin minusta tuntuu, että ehkä jossain vaiheessa harmittelet koko matkalle lähtöä.
jotain muutakin kuin neljä sanaa 8) Kiitos Ihmissuhteesta, onko jotain näkyvissä vaiko ei? Tuleeko parisuhdetta? mites keälomani menee lähden islanti-Boston-Ny-Washington-Ny Entäs mitäs aikaan saa koko kesän aikana kartallani oleva pluto yhtymä kuu ? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:08:10 Joskus on aika ottaa selvää mistä kenkä puristaa ennenkuin eroaa. Kun uskaltaa katsoa totuutta silmiin ei toista virheitään seuraavassa suhteessa. Vaikka suhteenne ehkä onkin lopussa, jotakin ratkaisevaa on selvittämättä. Työsi saat kyllä käyntiin, mutta ota maltillisesti, vielä on ehkä turvallista pysyttäytyä kahden työn suunnitelmissa.
Hei, Onpa kivaa kun olet alkanut kanavoimaan :angel: Oisin ilomielin kokeilu kaniinina :2funny: Haluaisin kanavointia parisuhteeseeeni...Jotenkin olen "jumittanut " nykytilanteeseen enkä oikein tiedä mitä enään tunnen miestäni kohtaan.Erotakko vai ei? Näetkö siihen mitään? Sitten toinen juttu mistä olen innoissaan :D valmistun nyt huomenna toiseen ammattiin jota tarkoitus olisi tehdä aluksi työnohella ja TOIVOTTAVASTI joskus tulevaisuudessa kokopäiväisenä Saanko sen pyörimään?? KOVASTI KIITOS ETUKÄTEEN :smitten: Mukavaa viikonloppu! aava1 Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:10:12 Henkimaailman kautta valitettavasti en saa vastata sinulle tähän asiaan, se on sinun oman sielusi toive, sillä sinun on nyt opittava luottamaan itseesi, jotta voit kasvaa henkisesti eteenpäin. Ammatillista neuvontaa toki voin antaa sinulle ja keskustella kanssasi työni kautta.
Minua on mietityttänyt kovasti, mihin ammattiin tulen lopulta päätymään. Mikä on se oikea ala minulle? Jonkinlainen suunta on jo ehkä hahmottumassa, mutta olen hieman epävarma. Jos sinulla Ulkopuolinen on aikaa vastata, niin toivoisin kovasti apua asian suhteen. :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:13:16 Ei ja huolestus oli ensimmäinen reagtioni kun luinkin kirjeen kirjoittamisesta. Tällä kertaa ilmeisesti se mitä he sanovat ja mitä he tarkoittavat ovat ristiriidassa totuuden kanssa ja sinun tulee kuunnella vaistojasi hyvin tarkkaan, jotta saat tilanteen ratkaistua. Luota nyt itseesi, sillä olet alunalkaen ollut oikeassa, mutta joskus vain ei ole hyviä ratkaisuja, koska ihmisillä ei ole kykyä nähdä asioiden sisälle.
Hei! tämä ei sitten ollenkaan liity siihen yv:hen, jonka sinulle lähetin ;) Mutta tässä minä tappelen erään asian kanssa. Tuossa kolme päivää sitten kirjoitin erään kirjeen eräille henkilöille, siis se kirje on osoitettu heille kaikille. Mistä minä tappelen on se, että tuleeko sieltä myönteinen vai kielteinen vastaus. Järkeni sanoo hyvin vahvasti, - ja voin vaikka vannoa, että kaikkien muidenkin sanoisi, jos tietäisivät, mistä on kyse- että vastaus on kielteinen. Toisaalta tiedän, että voisin vaistota sen vastauksen, mutta en tahdo. Minä pelkään liikaa, koska järkeni jälleen sanoo, että jos kuuntelen järkeäni vastaus on kielteinen. Uskomukseni puolestaan taistelevat vastaan. Tiedän, että elämä on yllätyksiä täynnä, ja ettei mikään ole mahdotonta. Sen perusteella vastaus voisikin olla myönteinen, mutta minusta vain 1% mahdollisuudella. Siinä se ongelma onkin, kumpi toteutuu: se 99% (kielteinen vastaus) vai 1% (myönteinen vastaus)? Olen ihme kyllä pysynyt aika tyynenä enkä sillai ole asiaa syvästi ajatellut, mutta... kai se minun uteliaisuuteni kuitenkin voittaa :D Tosin en kye avaamaan sydäntäni. Järkeni on aivan liian vahva eikä se nyt suostu siirtyä syrjään. Ehkä osittain, koska sisimmässäni en anna sen väistyä tieltä. Pelkohan kun vaikuttaa aika vahvasti. Minä siis pyydän sinulta apua. Voisito kertoa minulle, mitä sinä aistit/näet? Tuleeko vastaus olemaan kielteinen vai myönteinen? vielä haluan sanoa, että jos se on kielteinen, tulen tietämään sen ajan myötä, koska en usko heidän siinä tapauksessa vaivaavan itseään kertomaan erillisesti asian laidan. Kiitos tuhannesti etukäteen!!! :smitten: En todellakaan tiedä, miten suhtautua tähän asiaan. En edes tiedä, mitä tosissani ajattelen ja tunnen. :-\ Kiitos suuresti, jos jaksat valaista minua. :-[ Kiitos. PS. Mitä tulee siihen, onko asia kiireellinen, on aika tiukka kysymys. Kyse kun tässä on mielenrauhasta. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:14:19 Miten minä olisin luottavainen, kovin tasaiselta se tietyllä mittakaavalla tulee olemaan. Mutta yllätyksiä, myönteisiä toki mahtuu joukkoon. Ole huoleti.
Hei Ulkopuolinen, miltä näyttää loppuvuoteni? Kiitos jo etukäteen :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:15:00 Auts, ehkä se olisi tosiaan paras ratkaisu tässä tilanteessa, joskus on parempi aloittaa puhtaalta pöydältä, jos se vain on mahdollista.
Hei, meneekö kaikki vaihtoon? Työ menee, mutta kaikki muu myös? anch Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:17:01 Jostain syystä olen miettinyt sinua paljon ja kysymyksesi on jäänyt mieleeni. Olisin melko huoleti vauvasi suhteen, mutta mikä ihme mieltäsi noin painaa ja huolestuttaa. Päästä irti ja rentoudu, lepää ja hoida itseäsi, koska teet itsellesi hallaa asenteellasi, tämä on joko tätä hetkeä tai tulevaa. Jos haluat autan sinua mielelläni enemmän. Muutto on ihan ok, mutta muistathan delegoida tehtäviä muille.
Hei! Meneekö tuleva synnytys hyvin, vai tuleeko mutkia matkaan? Edessä myös muutto, miltä tunnelmat näyttää näiden muutosten keskellä..? :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 25.05.2010 00:18:09 Miksi minulle tulee mieleen, että olet sielusi kanssa tehnyt sopimuksen, jossa opettelet elämään yksin, onko yksinelämisessä vielä jotakin, jonka kanssa et ole sinut. Muutoin suosittelisin sisäistä keskustelua ja lupaa itsellesi rakastua.
HEI Jaksatko vielä jatkaa kokeiluasi? Olen pohdiskellut mistä johtuu nykyinen parisuhteettomuuteni, olisiko sinulla aavistusta asiasta :idiot2: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: satu79 - 25.05.2010 14:59:46 Hei! Pystytkö näkemään menenkö naimisiin nykyisen miehen kanssa ja mitä suhteemme tuo tullessaan.. lapsia vai ei? Miltä taloudellinen tilanne näyttää?
Kiitos :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Nina - 25.05.2010 15:19:08 Kiitos Ulkopuolinen :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
Ihminen toteuttaa kyllä unelmansa jos vain sitä haluaa. Raha on harvoin este todellisella haaveelle. Ehkä se vie hieman aikaa, mutta ota tuo tavoitteeksesi ja muistathan, että tapoja auttaa ihmisiä on monia. Kuuntele itseäsi ja tee muutoksia elämässäsi vielä kun olet nuori. Pystyt siihen kyllä. Hei Ulkopuolinen! Olen kymmenen vuotta tehnyt samaa työtä ja nyt haaveilen jostain muusta. Haluaisin kovasti tehdä töitä ihmisten kanssa, jota kautta saisin myös itselleni hyvän olon. Olen käynyt Reiki I -kurssin ja haluisin edetä ihan Reiki Master -tasolle, mutta se ainainen rahan puute. Myös muut vaihtoehtohoitomuodot kiinnostavat. Näetkö onko minulla tässä lähitulevaisuudessa tai kaukaisessa tulevaisuudessa mahdollisuuksia toteuttaa näitä haaveitani? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ratkaisu - 25.05.2010 22:14:14 En oikein tiedä osaatko tätä asiaa nähdä, mutta koitetaas. Elikkäs itselle on viime aikoina avautunut aivan uusi sosiaalinen ryhmä, joka jollain tapaa tuntuu merkittävältä askeleelta ja tieltä itselle. Olen miettinyt paljon onko minulla jonkinlaisia edellisten elämien kohtaamisia ollut kyseisten henkilöiden kanssa ja minkälaisia ne ovat olleet? Samoin näiden ihmisten tarkoitus omassa elämässä kyllä kiinnostaa myös.
Kiitos jo etukäteen. =) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: aava1 - 26.05.2010 09:18:46 KIITOS ULKOPUOLINEN :smitten:
Terkuin aava1 Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 26.05.2010 12:16:48 Sinun tarkoituksesi oli oivaltaa asia nyt, päästä siis irti siitä mitä aiemmin tapahtui ja jatka eteenpäin, näin autat itseäsi parhaiten. Olen iloinen, että kykenin auttamaan edes hieman. Tuon unelman voi ilmeisesti toteuttaa myös jollakin toisella tavalla, osissa pikkuhiljaa. Mieti, vastaus tulee kyllä. Älä luovuta, nyt on aika oikea. Kaivoin viime viikolla lähes kolme vuotta sitten maalaamani unelmani komerosta esiin. Talon ylimmältä portaalta puuttui viimeisen portaan nimi ja nähdessäni sen, tiesin mikä siihen kuuluu. Kuvaa katsoessani ymmärsin myös viime vuotisen 3 kk:n mittaisen työsuhteeni tarkoituksen. Eräs kanavoija on sanonut jo aikaa sitten, että saan tehtäviä, jotka minun on hoidettava ja tätä viimeistä en vaan ymmärtänyt. Parempi myöhään kuin ei... :smitten: Kiitos! Taas pääsin pätkän eteenpäin. :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ancelica - 26.05.2010 13:39:45 Auts, ehkä se olisi tosiaan paras ratkaisu tässä tilanteessa, joskus on parempi aloittaa puhtaalta pöydältä, jos se vain on mahdollista. Kiitos! :) Näin on munkin intuitio kertonut. Jatkokymysys, jos jaksat; jos tuhkatkin viedään pesästä, niin onko mitään tulossa tilalle ihmissuhde-asioissa, vai kuvittelenko mä vaan? Ja transiitikin huijaa?Hei, meneekö kaikki vaihtoon? Työ menee, mutta kaikki muu myös? anch A Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Pomi - 26.05.2010 18:13:58 Hei Ulkopuolinen,
Voi että mä tarvitsisin nyt paljon kanavointia/hoitoa/apua/vinkkausta.. Jos vain kerkeät, niin olisi kiva kuulla. Mun elämässäni tällä hetkellä on suuri toive saada kolmas lapsi. Suodaanko sitä vielä meille? Ja olisi myös tärkeää tietää omasta työurastani. Kiitos ja niiaus. :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Lilah - 27.05.2010 15:17:52 Voisinko pyytää sinulta Ulkopuolinen neuvoa/ohjausta, koskien uuden kodin löytymistä ja muuttoa. Saimme pari kuukautta sitten tietää, että tästä kodista on siirryttävä viimeistään heinäkuussa toisaalle...Siitä asti on kuumeisesti etsitty uutta kotia, johon voisimme perheen perustaa(vauva tulossa :smitten:) Jokin tässä takkuaa kun jää näin viime tippaa, eikä sopivaa paikkaa ilmaannu. Tiedän että se jossain meitä odottaa, mutta mikä tässä oikein jumittaa? Pitäisikö tässä vain tyynesti odotella vai mikähän se keino olisi avuksi tässä? Ollaan jo alettu pakkailemaankin pikkuhiljaa ;)
Kiittäen Lilah :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Heart - 28.05.2010 11:01:14 Hei, välillä musta tuntuu että vihaan työpaikkaani. Olen kuin vankilassa. Kaikki kykyni ja taitoni valuvat hukkaan. Mitä luulet, jos ryhdyn hakemaan uutta työpaikkaa, saanko sellaisen. Vai pitäisikö minun yrittää löytää tästä nykyisestä positiivisia asioita ja muuttaa ajatuksiani. t. Heart
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: sahame - 28.05.2010 18:17:12 Kiitos vastauksestasi! Olet täysin oikeassa. Olen meditoinut jo muutaman vuoden, käyn energiahoidoissa myös. Ja olen kyllä halunnut noita juttuja harrastaa, mutta en oo saanut lastenhoito avun puutteen ja rahatilanteen takia niitä toteutettua. Mutta jospa saisin asioita toteutumaan ihan käytännössä jollain tavalla. Kiitos ja mukavaa kesää :)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:22:44 Suhteessa on kyllä mahdollisuutensa, mutta jotakin teillä on selvitettävää ehkä se liittyy juuri tuohon lapsi asiaan. Jostain syystä se puoli on vielä avoin ja odottaa sitä mihin suuntaan suhteenne lähtee kääntymään. Taloudellisesti kyllä pärjäätte, ei mitään hurraa huutoja ehkä ole luvassa, mutta ei vyönkiristystäkään.
Minusta tässä suhteessa kärsivällisyys ja rehellisyys on tärkeää, sinun tulisi ymmärtää miehesi menneisyyttä ja hänen sinun tapaasi toimia. Hei! Pystytkö näkemään menenkö naimisiin nykyisen miehen kanssa ja mitä suhteemme tuo tullessaan.. lapsia vai ei? Miltä taloudellinen tilanne näyttää? Kiitos :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:25:04 Tuo ryhmä on sinulle hyväksi, joten luota vain rauhassa vaistoosi, se tulee antamaan sinulle kyllä opetuksen, mutta jos olet tarkkaavainen tuo opetus on hyvästä kaikille osapuolille ja tuo uusia asioita eteesi.
Luulen, että olette olleet läheisiä entisessä elämässäkin, sen enempää tarkemmin asiaa pohtimatta en osaa sanoa. Hyvästä he ovat sinulle ja yhdessä te voitte tulevaisuutta rakentaa. En oikein tiedä osaatko tätä asiaa nähdä, mutta koitetaas. Elikkäs itselle on viime aikoina avautunut aivan uusi sosiaalinen ryhmä, joka jollain tapaa tuntuu merkittävältä askeleelta ja tieltä itselle. Olen miettinyt paljon onko minulla jonkinlaisia edellisten elämien kohtaamisia ollut kyseisten henkilöiden kanssa ja minkälaisia ne ovat olleet? Samoin näiden ihmisten tarkoitus omassa elämässä kyllä kiinnostaa myös. Kiitos jo etukäteen. =) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:26:17 Voi kuule sen suhteen voit olla täysin huoleti, jo toisen kerran puhkesin iloiseen nauruun viestisi lukiessa, kerropa sitten kun hän tulee elämääsi, oliko kaikki sen arvoista.
Auts, ehkä se olisi tosiaan paras ratkaisu tässä tilanteessa, joskus on parempi aloittaa puhtaalta pöydältä, jos se vain on mahdollista. Kiitos! :) Näin on munkin intuitio kertonut. Jatkokymysys, jos jaksat; jos tuhkatkin viedään pesästä, niin onko mitään tulossa tilalle ihmissuhde-asioissa, vai kuvittelenko mä vaan? Ja transiitikin huijaa?Hei, meneekö kaikki vaihtoon? Työ menee, mutta kaikki muu myös? anch A Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:28:25 Kolmas lapsi on mahdollista kyllä, mutta sinun tulisi hoitaa elimistösi kuntoon sitä ennen, jotenkin tuntuu, että on jotakin joka estää lapsen tulon nyt. Työurasi voit kyllä luoda, mutta työtä siihen saat tehdä, suunnittele, päätä ja toteuta. Jos haluat apuani enemmän tuohon elimistösi tasapainoittamiseen autan kyllä mielelläni vaikka yksityisviestitse, mutta hieman asiaan panostamalla pärjäät varmasti itsekin.
Hei Ulkopuolinen, Voi että mä tarvitsisin nyt paljon kanavointia/hoitoa/apua/vinkkausta.. Jos vain kerkeät, niin olisi kiva kuulla. Mun elämässäni tällä hetkellä on suuri toive saada kolmas lapsi. Suodaanko sitä vielä meille? Ja olisi myös tärkeää tietää omasta työurastani. Kiitos ja niiaus. :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:30:35 Aistin huolesi ja aivan heti siihen ratkaisua en kykene aistimaan. Minusta silti tuntuu, että ehditte saada heinäkuuksi asunnon, mutta tiukkaa se tekee. Luulen, että parasta nyt on edelleen etsiä aktiivisesti asuntoa, mutta luottaa, että se on tulossa. Kyllä kaikki järjestyy, ole huoleti.
Voisinko pyytää sinulta Ulkopuolinen neuvoa/ohjausta, koskien uuden kodin löytymistä ja muuttoa. Saimme pari kuukautta sitten tietää, että tästä kodista on siirryttävä viimeistään heinäkuussa toisaalle...Siitä asti on kuumeisesti etsitty uutta kotia, johon voisimme perheen perustaa(vauva tulossa :smitten:) Jokin tässä takkuaa kun jää näin viime tippaa, eikä sopivaa paikkaa ilmaannu. Tiedän että se jossain meitä odottaa, mutta mikä tässä oikein jumittaa? Pitäisikö tässä vain tyynesti odotella vai mikähän se keino olisi avuksi tässä? Ollaan jo alettu pakkailemaankin pikkuhiljaa ;) Kiittäen Lilah :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:32:33 Luulen, että tämä työ on antanut sinulle kaiken sen, mitä se voi antaa, totta kai löydät parempaa jos niin vain syvästi päätät ja maltillisesti etsit. Pidä kuitenkin tämä työpaikkasi siihen asti, äläkä heille puhu aikeistasi, niin pääset helpoimmalla.
Hei, välillä musta tuntuu että vihaan työpaikkaani. Olen kuin vankilassa. Kaikki kykyni ja taitoni valuvat hukkaan. Mitä luulet, jos ryhdyn hakemaan uutta työpaikkaa, saanko sellaisen. Vai pitäisikö minun yrittää löytää tästä nykyisestä positiivisia asioita ja muuttaa ajatuksiani. t. Heart Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 28.05.2010 18:34:05 Meditaatio, itsetutkiskelu, jooga. Ne ovat kaikki asioita, joita voit harrastaa itse, jokapäiväisessä elämässä. Ota ne osaksi itseäsi, et tarvitse kalliita kursseja, lastenhoitoa ainoastaan luovuutta.
Kiitos vastauksestasi! Olet täysin oikeassa. Olen meditoinut jo muutaman vuoden, käyn energiahoidoissa myös. Ja olen kyllä halunnut noita juttuja harrastaa, mutta en oo saanut lastenhoito avun puutteen ja rahatilanteen takia niitä toteutettua. Mutta jospa saisin asioita toteutumaan ihan käytännössä jollain tavalla. Kiitos ja mukavaa kesää :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: muru78 - 28.05.2010 20:29:24 Hei,
Lähetin sinulle sähköpostia joskus huhtikuun lopulla/toukokuun alussa ja kokeilen nyt tätä kautta uudelleen...Osa tuolloin pohtimistani asioista on ratkennut jo tavalla tai toisella, kun silloin niin "tilanne päällä" otin yhteyttä. Nyt kuitenkin mieltäni vaivaa vielä asia liittyen nykyiseen parisuhteeseeni/avioliittooni sekä sen tulevaisuuteen. Myös työkuvioissa isoja muutoksia ehkä tulossa, kannattaako niitä toteuttaa vai ei? Olen myös tavannut n.5kk sitten ihmisen joka oli minulle merkityksellinen ja varsin "tutun oloinen" - onko meillä kenties ollut jotain yhteistä entisissä elämissä vai miksi olimme niin "sukulaissielujen" oloisia toisillemme. Entäpä, onko tällä suhteella minkäänlaista tulevaisuutta? Nyt yhteydenpito katkolla... Kiitos paljon, jos jaksat minulle asiaa katsoa ja avata... -muru78 Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Heart - 30.05.2010 15:16:37 Hei, kiitos vastauksestasi! Entä minun rakkauselämäni? Löytyisikö lopulta mies jonka kanssa elää onnellisena? t. Heart
Luulen, että tämä työ on antanut sinulle kaiken sen, mitä se voi antaa, totta kai löydät parempaa jos niin vain syvästi päätät ja maltillisesti etsit. Pidä kuitenkin tämä työpaikkasi siihen asti, äläkä heille puhu aikeistasi, niin pääset helpoimmalla. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Lilah - 30.05.2010 20:59:02 Aistin huolesi ja aivan heti siihen ratkaisua en kykene aistimaan. Minusta silti tuntuu, että ehditte saada heinäkuuksi asunnon, mutta tiukkaa se tekee. Luulen, että parasta nyt on edelleen etsiä aktiivisesti asuntoa, mutta luottaa, että se on tulossa. Kyllä kaikki järjestyy, ole huoleti. Voisinko pyytää sinulta Ulkopuolinen neuvoa/ohjausta, koskien uuden kodin löytymistä ja muuttoa. Saimme pari kuukautta sitten tietää, että tästä kodista on siirryttävä viimeistään heinäkuussa toisaalle...Siitä asti on kuumeisesti etsitty uutta kotia, johon voisimme perheen perustaa(vauva tulossa :smitten:) Jokin tässä takkuaa kun jää näin viime tippaa, eikä sopivaa paikkaa ilmaannu. Tiedän että se jossain meitä odottaa, mutta mikä tässä oikein jumittaa? Pitäisikö tässä vain tyynesti odotella vai mikähän se keino olisi avuksi tässä? Ollaan jo alettu pakkailemaankin pikkuhiljaa ;) Kiittäen Lilah :smitten: Kiitos vielä tästä Ulkopuolinen...Täytyy siis vain yrittää rauhassa luottaa ja odottaa :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: hanna - 31.05.2010 04:04:25 Hei,
minäkin haluaisin tietää, näetkö työ- sekä rakkausrintamallani mitään? Tai ylipäätänsä elämässäni mitään valopilkkua. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ancelica - 03.06.2010 10:43:16 Voi kuule sen suhteen voit olla täysin huoleti, jo toisen kerran puhkesin iloiseen nauruun viestisi lukiessa, kerropa sitten kun hän tulee elämääsi, oliko kaikki sen arvoista. Auts, ehkä se olisi tosiaan paras ratkaisu tässä tilanteessa, joskus on parempi aloittaa puhtaalta pöydältä, jos se vain on mahdollista. Kiitos! :) Näin on munkin intuitio kertonut. Jatkokymysys, jos jaksat; jos tuhkatkin viedään pesästä, niin onko mitään tulossa tilalle ihmissuhde-asioissa, vai kuvittelenko mä vaan? Ja transiitikin huijaa?Hei, meneekö kaikki vaihtoon? Työ menee, mutta kaikki muu myös? anch A Kiitos :smitten: Jatkan luottamista intuitiooni. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Metsänkeiju - 03.06.2010 12:42:51 Jostain syystä olen miettinyt sinua paljon ja kysymyksesi on jäänyt mieleeni. Olisin melko huoleti vauvasi suhteen, mutta mikä ihme mieltäsi noin painaa ja huolestuttaa. Päästä irti ja rentoudu, lepää ja hoida itseäsi, koska teet itsellesi hallaa asenteellasi, tämä on joko tätä hetkeä tai tulevaa. Jos haluat autan sinua mielelläni enemmän. Muutto on ihan ok, mutta muistathan delegoida tehtäviä muille. Tietyistä syistä olen antanut pelon vallata itseni tuossa vauva-asiassa. Olet kyllä asian ytimessä että tätä hetkeä on parasta elää, koitan luottaa korkeampaan suunnitelmaan vaan joskus pelot ottavat ylivallan. Sekös vielä sitten harmittaa, kun tiedän että ajatuksemme ovat luovaa voimaa.. Kiitos Ulkopuolinen. :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Pellava - 03.06.2010 20:02:56 Hei ulkopuolinen!
Mulla ei sen suurempaa, olisin vain kysynyt onko sisäinen rauha mahdollista lähitulevaisuudessa? Kiitos! T. :rapu: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: veeruska4 - 05.06.2010 11:41:44 Hei Ulkopuolinen!
Minäkin haluaisin kuulla näetkö minulle mitään? Tunnen olevani umpikujassa, enkä tiedä mihin päin jatkaisin. Keväällä ihastuin palavasti, mutta niinhän siinä taas kävi, että se loppui ennen kuin kunnolla alkoikaan :'( Nyt on kuvioissa eräs mies vuosien takaa, mutta en oikein tiedä uskallanko ja onnistuisiko se kenties nyt?? Paikkakunnan vaihdoskin on käynyt mielessä, mutta työ pitää minut paikoillaan, vaikken niin viihdykään. Kiitos jo etukäteen Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: sideman - 05.06.2010 12:19:53 Tämä voi olla "ammattitaitosi" ulkopuolella (en nyt keksi parempaakaan ilmaisua), mutta osaisitko selittää, mistä johtuu likimain intohimoinen kiinnostukseni lähes "täysin hyödyttömään" sanskri(i)tin kieleen? :o Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: heguli - 05.06.2010 18:41:36 Hei Ulkopuolinen,
Olen aivan hukassa ihmissuhteissani ja työn epävarmuuden suhteen. Olenko oikeasti "tuomittu" elämään tämän kertaisen eloni yksin ilman rakkautta? Olen myöskin todella turhautunut työtilanteestani, sillä jos nykyinen (ihana) työ, jonka eteen olen tehnyt todella paljon työtä ja uhrauksia, ei olekaan "vaivan" arvoista, niin olen kyllä täysin pihalla. Usko on kovasti koetuksella ???. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Mystery Woman - 05.06.2010 19:06:09 Heipä tei Ulkopuolinen! :D
Nyt työkuvioihin on tullut jotain tolkkua, joten voin keskittyä välillä miesasioihin. Missä ovat miehet elämästäni? Ketään ei ole ollut edes näköpiirissä vuosikausiin - kohta pitää sanoa jo vuosikymmeneen. :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: siru24 - 05.06.2010 19:36:34 Miten mlun elämässä tuntuu olevan vain vastoinkäymisiä. Kun yhden asian on saanut korjattua, niin toinen vaatii jo korjausta. Ja näkyykö mitään miesrintamalla, vai jatkanko yksinkamppailua?
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: lillian - 15.06.2010 19:25:28 Minäkin mielelläni kuulisin, jos kauttasi jotakin annetaan. Rakkaus on elämästäni jäänyt uupumaan. Näetkö milloin tulee kohdalle sellaista, mistä olen toiveen lähettänyt kauan aikaa sitten? Kertoa saa muutakin jos näytetään. Kiitos jo etukäteen. Lillian, kuinka kaunis ja hauras ihminen oletkaan, kyllä minulla olisi sinulle paljonkin annettavaa, jos niin haluat. Rakkaus kohdallasi vielä odottaa, mutta aitoa rakkautta, välittämistä ja turvallisuutta tulet elämääsi saamaan vielä tämän kesän aikana. Toiveesi on tulossa, mutta odottaa eheytymistäsi. Jos haluat luen sinusta mielelläni lisää, laita vaikka yksityisviesti. Hei, olen laittanut sinulle yksityisviestiä yli 3 kk sitten ja vastausta ei ole kuulunut. Vastailetkohan enää niihin vai onko jäänyt välistä? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Kyllikki6 - 18.06.2010 12:39:59 Voisitko kertoa, mitä on tulossa tänä kesänä? Varsinkin tuo rakkauselämä kiinnostaa.. :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Liekku - 18.06.2010 12:58:03 Minkälaisen ratkaisun näet, nyt käsillä olevaan "pankkitili" asiaan? Miten miehen onnettomuuden asiat ratkeaa,--meneekö asiat kuin hän odottaa??? KIITOS jo etukäteen. :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: sinituuli1 - 19.06.2010 23:43:07 Hei!
Saisinko suojauksen; työkaverini on uhkaava, aggressiivinen ja arvaamaton. Saattaa huutaa suoraa huutoa kohdistaen minuun täysin väärää syytöstä. Autathan, kiitos. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Aurinko45 - 21.06.2010 23:57:07 Hei. Työkuvioihin haluaisin saada lisävinkkiä. Valintaa joudun tekemään ja koen nykyisessä paikassa energiat varsin raskaaksi työskennellä. Tarjolla olisi kenties vielä tässä vaiheessa vaihtoa samassa ammatissa mutta eri työpisteessä. .työskentelen sairaalassa.
Kaunis kiitos, enkeleitä ja valoa :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 22.06.2010 00:55:14 Teen meditaatioharjoituksen sinulle tänä yönä, mutta todellisuudessa sinun tulisi itse opetella tekemään itsellesi suojauksen, jotta hyötyisit niistä eniten. Voin kyllä työni kautta opettaa sinulle tämän ja netissä on paljon suojauksia. Olen blogissani kirjoittanut positiivisen hyväksynnän vaikutuksesta aikoinaan, tässä on linkki siihen: http://parantumiseni.blogspot.com/2010/01/uhrina-olemisen-vaikeus.html ja http://parantumiseni.blogspot.com/2009/12/surullinen-paatos-vuodelle.html . Ne käsittelevät samaa asiaa hieman eritavalla, mutta ehkä siinä on toimintamalleja, jotka voi auttaa.
Hei! Saisinko suojauksen; työkaverini on uhkaava, aggressiivinen ja arvaamaton. Saattaa huutaa suoraa huutoa kohdistaen minuun täysin väärää syytöstä. Autathan, kiitos. Yritän jälleen vastailla jossakin vaiheessa kysymyksiinne, nyt on ollut hieman liian hektinen elämä siihen. Annaelen, jostain syystä minä heittäytyisin vaikka aluksi se hieman liikaa haasteita ehkä tuokin elämään.Lillian on jäänyt huomaamatta, yritän etsiä kysymyksesi, anteeksi kovasti. sideman, niin kerropa minulle miksi moinen kieli minuakin kiinnostaa. Siinä kielessä on meidän elämme voimanlähde sillä tasolla, jota me jollakin tasolla kykenemme ymmärtämään, ehkä laitan sinulle viestiä selittääkseni asiaa enemmän. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: sinituuli1 - 22.06.2010 20:39:37 Hei ja kiitos kovin. Luin blogisi tekstit. :)
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: MissPenguin - 14.07.2010 22:54:00 Hei Ulkopuolinen! Olisiko sinulla aikaa antaa minullekin hieman neuvoa jossakin vaiheessa? :)
En ole kaynyt Astrossa pitkaan aikaan, mutta jotenkin tanaan tama sivusto veti puoleen ja varsinkin tama keskustelu... Tuntuu, etta olen (ja ollut jo aika tovin) elaman risteyskohdassa ja tarkoitus olisi taas jalleen vaihtaa maata ja reissata seuraavan parin vuoden ajan. Maisemat vaihtuu ja uusia kokemuksia edessa, mutta silti elama tuntuu jotenkin raskassoutuiselta talla hetkella..opintovelat painaa paalla ja vahan terveysongelmiakin on. Tuntuu, etta pidan ihmisia kasivarren etaisyydella ja en osaa nauttia elamasta. Arsyttaa jotenkin, kun en osaa olla positiivinen ja nauttia juuri nyt.... Onneksi on sentaan ihana mies elamassa :D Jos sinulta loytyisi jotain kikkaa elamanilon palauttamiseksi, niin otetaan vastan! Kiitos :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ancelica - 15.07.2010 12:33:39 Hei
Jaksaisitko taas katsoa miltä työtilanne näyttää? "varma" paikka meni sivu suun ja katastrofi uhkaa... olisin kiitollinen :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: tundratyttö - 15.07.2010 13:40:54 Teen meditaatioharjoituksen sinulle tänä yönä, mutta todellisuudessa sinun tulisi itse opetella tekemään itsellesi suojauksen, jotta hyötyisit niistä eniten. Voin kyllä työni kautta opettaa sinulle tämän ja netissä on paljon suojauksia. Olen blogissani kirjoittanut positiivisen hyväksynnän vaikutuksesta aikoinaan, tässä on linkki siihen: http://parantumiseni.blogspot.com/2010/01/uhrina-olemisen-vaikeus.html ja http://parantumiseni.blogspot.com/2009/12/surullinen-paatos-vuodelle.html . Ne käsittelevät samaa asiaa hieman eritavalla, mutta ehkä siinä on toimintamalleja, jotka voi auttaa. Hei! Saisinko suojauksen; työkaverini on uhkaava, aggressiivinen ja arvaamaton. Saattaa huutaa suoraa huutoa kohdistaen minuun täysin väärää syytöstä. Autathan, kiitos. Yritän jälleen vastailla jossakin vaiheessa kysymyksiinne, nyt on ollut hieman liian hektinen elämä siihen. Annaelen, jostain syystä minä heittäytyisin vaikka aluksi se hieman liikaa haasteita ehkä tuokin elämään.Lillian on jäänyt huomaamatta, yritän etsiä kysymyksesi, anteeksi kovasti. sideman, niin kerropa minulle miksi moinen kieli minuakin kiinnostaa. Siinä kielessä on meidän elämme voimanlähde sillä tasolla, jota me jollakin tasolla kykenemme ymmärtämään, ehkä laitan sinulle viestiä selittääkseni asiaa enemmän. Luin blogisi ja se käsitteli juuri samanlaisia asioita, joita itse olen purkamassa elämästäni. Kiitos kirjoituksestasi ja siunausta valitsemallesi tielle :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Nennunanna - 28.07.2010 15:11:39 Hei.. haluaisin tietää mitä on tulossa rakkauselämään ja raha-asiat vähän huolettavat..kiitos etukäteen :smitten:
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:40:38 Olen pahoillani, että vastaaminen on jäänyt.
Aistin, että parisuhteesi on murrosvaiheessa, ratkaisu voi olla mikä tahansa, mahdollisuudet ovat ilmeisesti aika tasan. Tämä on hyvä merkki, visualisoi mielessäsi mitä todella haluat. Tee se niin tarkkaan kuin mahdollista ja usko siihen, lähde kulkemaan visiosi tietä, ole rohkea. Nyt avaimet ovat sinulla. Työasioista en aisti sen ihmeellisempiä tällä erää, voit ilmeisesti luottavaisesti edetä suunnitelmiesi mukaan. Ne muutokset, joista puhut ovat isoja, niissä on ilmeisesti pieni riski, mutta niin on kaikissa. Jos uskot ja luotat itseesi, kaikki menee hyvin. Tuo ihminen, jonka tapasit, hän ilmeisesti on sielunperheesi jäsen, menneessä elämässä olitte yhdessä, mutta enemmänkin aistin välillänne ystävyyttä kuin rakkautta. Hyvin läheistä yhteenkuuluvuutta. Noita kohtaamisia on useilla ihmisillä, seuraa maltillisesti mihin tuo johtaa, mitä todella välillänne on. Hei, Lähetin sinulle sähköpostia joskus huhtikuun lopulla/toukokuun alussa ja kokeilen nyt tätä kautta uudelleen...Osa tuolloin pohtimistani asioista on ratkennut jo tavalla tai toisella, kun silloin niin "tilanne päällä" otin yhteyttä. Nyt kuitenkin mieltäni vaivaa vielä asia liittyen nykyiseen parisuhteeseeni/avioliittooni sekä sen tulevaisuuteen. Myös työkuvioissa isoja muutoksia ehkä tulossa, kannattaako niitä toteuttaa vai ei? Olen myös tavannut n.5kk sitten ihmisen joka oli minulle merkityksellinen ja varsin "tutun oloinen" - onko meillä kenties ollut jotain yhteistä entisissä elämissä vai miksi olimme niin "sukulaissielujen" oloisia toisillemme. Entäpä, onko tällä suhteella minkäänlaista tulevaisuutta? Nyt yhteydenpito katkolla... Kiitos paljon, jos jaksat minulle asiaa katsoa ja avata... -muru78 Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:43:33 Kaikille meille on olemassa puoliso, jonka rinnalla on hyvä olla. Hän astuu elämäämme, kun olemme siihen valmiit. Tällä hetkellä en näe kohdallasi mitään, mutta jotenkin saan tunteen, että se voi olla hyväkin asia. En aisti yksinäisyyttä kuitenkaan.
Hei, kiitos vastauksestasi! Entä minun rakkauselämäni? Löytyisikö lopulta mies jonka kanssa elää onnellisena? t. Heart Luulen, että tämä työ on antanut sinulle kaiken sen, mitä se voi antaa, totta kai löydät parempaa jos niin vain syvästi päätät ja maltillisesti etsit. Pidä kuitenkin tämä työpaikkasi siihen asti, äläkä heille puhu aikeistasi, niin pääset helpoimmalla. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:46:21 Aistin sinusta aivan liikaa huolestumista ja lannistuneisuutta. Siihen ei ole mitään syytä, asiat voisivat olla toisin, mutta tiedäthän, että ihmisen tulee rakastaa ensin itseään sitten vasta hän kykenee vastaanottamaan rakkautta toiselta ihmiseltä.
Valopilkku on jo olemassa, sinun tulee vain nähdä se, laita vaikka yksityisviestiä, jos haluat kirjoitella enemmän. Hei, minäkin haluaisin tietää, näetkö työ- sekä rakkausrintamallani mitään? Tai ylipäätänsä elämässäni mitään valopilkkua. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:49:30 Pelko on joskus liian voimakas kannettavaksemme, ei sitä kannata hävetä. Ajatuksemme kyllä ovat vahvoja, mutta niin on luojan tarkoituskin. Usko, toivo ja luota elämään. Se antaa meille juuri sitä, jota on tarkoitus saadakin.
Jostain syystä olen miettinyt sinua paljon ja kysymyksesi on jäänyt mieleeni. Olisin melko huoleti vauvasi suhteen, mutta mikä ihme mieltäsi noin painaa ja huolestuttaa. Päästä irti ja rentoudu, lepää ja hoida itseäsi, koska teet itsellesi hallaa asenteellasi, tämä on joko tätä hetkeä tai tulevaa. Jos haluat autan sinua mielelläni enemmän. Muutto on ihan ok, mutta muistathan delegoida tehtäviä muille. Tietyistä syistä olen antanut pelon vallata itseni tuossa vauva-asiassa. Olet kyllä asian ytimessä että tätä hetkeä on parasta elää, koitan luottaa korkeampaan suunnitelmaan vaan joskus pelot ottavat ylivallan. Sekös vielä sitten harmittaa, kun tiedän että ajatuksemme ovat luovaa voimaa.. Kiitos Ulkopuolinen. :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:50:58 Kyllä on, mutta saat tehdä sen eteen hieman töitä. Antaudu ohjaukseen, katso tarkkaan ympärillesi ja tartu tilaisuuteen, vaikka se olisi hieman vieraskin sinulle. Se ohjaa sinut sisäiseen rauhaasi.
Hei ulkopuolinen! Mulla ei sen suurempaa, olisin vain kysynyt onko sisäinen rauha mahdollista lähitulevaisuudessa? Kiitos! T. :rapu: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:54:42 Koet olevasi aivan turhaan umpikujassa, annat peloillesi ja mielellesi vallan ja kärsit sen vuoksi. Jokainen romanssi kasvattaa meitä, niillä on tarkoituksensa vaikka ne eivät kestäisikään alkua pidempään. Kun kohtaa toisen ihmisen, realisti pitää olla, mutta peloille ja arkuudelle on turha antaa sijaa. Ne tappavat hyvänkin suhteen. Miksi siirtäisit toisten miesten tuomat negatiiviset kokemukset uuteen ihmiseen, joka ei sitä ole ansainnut?
Muutokset ovat isoja asioita, harkitse tarkkaan mitä haluat, visioi se ja päätä saada se. Tunnet sydämessäsi kun aika on oikea. Hei Ulkopuolinen! Minäkin haluaisin kuulla näetkö minulle mitään? Tunnen olevani umpikujassa, enkä tiedä mihin päin jatkaisin. Keväällä ihastuin palavasti, mutta niinhän siinä taas kävi, että se loppui ennen kuin kunnolla alkoikaan :'( Nyt on kuvioissa eräs mies vuosien takaa, mutta en oikein tiedä uskallanko ja onnistuisiko se kenties nyt?? Paikkakunnan vaihdoskin on käynyt mielessä, mutta työ pitää minut paikoillaan, vaikken niin viihdykään. Kiitos jo etukäteen Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 00:57:48 Pelkosi on liian voimakasta sinulle, pidät itseäsi turhaan sen vankina. Ketään ei ole tuomittu tässä elämässä, me itse olemme itsemme tuomitsijoita, me kykenemme luomaan onnen itsellemme halutessamme. Teen töitä tämän asian parissa, tiedän mistä puhun. Jos haluat kerron mielelläni lisää.
Sinä etsit vastauksia ulkopuolelta, ratkaisuja työstä, elämästä, kun sinun tulisi katsoa sisällesi, sydämeesi ja nähdä kaikki sisäisesti. Sieltä löytyy todellinen syy olotilaasi. Hei Ulkopuolinen, Olen aivan hukassa ihmissuhteissani ja työn epävarmuuden suhteen. Olenko oikeasti "tuomittu" elämään tämän kertaisen eloni yksin ilman rakkautta? Olen myöskin todella turhautunut työtilanteestani, sillä jos nykyinen (ihana) työ, jonka eteen olen tehnyt todella paljon työtä ja uhrauksia, ei olekaan "vaivan" arvoista, niin olen kyllä täysin pihalla. Usko on kovasti koetuksella ???. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:00:04 Miten minusta tuntuu, että sisälläsi on joku bloggi, joka estää moisen rakastumisen. Uskotko todella siihen, että sinulle on olemassa rakkautta elämässä? Tiedätkö minkälaisen ihmisen haluat rinnallesi, kenelle sinä olisit hyvä. Anna itsellesi uudenlainen mahdollisuus.
Heipä tei Ulkopuolinen! :D Nyt työkuvioihin on tullut jotain tolkkua, joten voin keskittyä välillä miesasioihin. Missä ovat miehet elämästäni? Ketään ei ole ollut edes näköpiirissä vuosikausiin - kohta pitää sanoa jo vuosikymmeneen. :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:02:17 Avaa silmät niille hyville asioille, joita elämässäsi on, keskity niihin ja ne lisääntyvät. Ole onnellinen, että saat asioita korjattua elämässäsi, se on hieno ominaisuus. Päätä, että kärsimys riittää. Miesten suhteen olet tällä hetkellä liian epävarma kyetäksesi luomaan suhdetta. Vahvista itseäsi, luota itseesi, niin hän saapuu elämääsi.
Miten mlun elämässä tuntuu olevan vain vastoinkäymisiä. Kun yhden asian on saanut korjattua, niin toinen vaatii jo korjausta. Ja näkyykö mitään miesrintamalla, vai jatkanko yksinkamppailua? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:03:56 Laitoin sinulle jo aiemmin viestiä, toivottavasti se saapui perille ja lohdutti mieltäsi. Neuvoisin sinua näkemään itsesi kauniina ja vahvana ja onnellisena ihmisenä, uskomaan siihen ja pian huomaat, että tämä visualisointi auttaa kummasti.
Minäkin mielelläni kuulisin, jos kauttasi jotakin annetaan. Rakkaus on elämästäni jäänyt uupumaan. Näetkö milloin tulee kohdalle sellaista, mistä olen toiveen lähettänyt kauan aikaa sitten? Kertoa saa muutakin jos näytetään. Kiitos jo etukäteen. Lillian, kuinka kaunis ja hauras ihminen oletkaan, kyllä minulla olisi sinulle paljonkin annettavaa, jos niin haluat. Rakkaus kohdallasi vielä odottaa, mutta aitoa rakkautta, välittämistä ja turvallisuutta tulet elämääsi saamaan vielä tämän kesän aikana. Toiveesi on tulossa, mutta odottaa eheytymistäsi. Jos haluat luen sinusta mielelläni lisää, laita vaikka yksityisviesti. Hei, olen laittanut sinulle yksityisviestiä yli 3 kk sitten ja vastausta ei ole kuulunut. Vastailetkohan enää niihin vai onko jäänyt välistä? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:05:18 Kyllä sinulla varsin mielenkiintoinen kesä on ollut tai ainakin olisi pitänyt olla ja kyllähän tuo vieläkin jatkuu. Tosin ongelmana saattaa olla se, että näetkö mahdollisuuksia, joita sinulle tarjotaan, uskotko, että ne voisivat olla todellakin totta.
Voisitko kertoa, mitä on tulossa tänä kesänä? Varsinkin tuo rakkauselämä kiinnostaa.. :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:07:58 Rehellisyys on ainoa, josta voin kirjoittaa, valitettavasti saan melko huolestuneita olotiloja viestiäsi lukiessa. Et tule olemaan tyytyväinen ratkaisuihin, mutta toivo parasta. En oikein tiedä kummasta olen huolissani, luultavasti miehesi onnettomuudesta. Keskittykää nyt terveyteen ja paranemiseen, muut asiat ovat sivuseikkoja. Muistakaa, että aina on olemassa toinenkin vaihtoehto.
Minkälaisen ratkaisun näet, nyt käsillä olevaan "pankkitili" asiaan? Miten miehen onnettomuuden asiat ratkeaa,--meneekö asiat kuin hän odottaa??? KIITOS jo etukäteen. :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:09:15 Joko tilanne on mennyt ohi, ainakin jotakin hyvin mielenkiintoista energiaa sieltä on aistittavissa.
Heittäydy, nauti ja antaudu vapaaseen ohjaukseen. Lopputulos voi olla yllätys, mutta elä tässä hetkessä, anna luojan korjata satoaan. Mitäs sanot, Ulkopuolinen? Edessäni on valintatilanne. Heittäytyäkö vai vetäytyä? annaelen Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:11:25 Kuuntele sydäntäsi, mitä todella haluat. Minun näkökulmastani tuo vaihto eri työpisteeseen voisi olla helpotus, mutta todelliseksi ratkaisuksi ongelmiin tarvitaan jotakin muutakin. Sinun tulisi oppia käsittelemään noita energioita.
Hei. Työkuvioihin haluaisin saada lisävinkkiä. Valintaa joudun tekemään ja koen nykyisessä paikassa energiat varsin raskaaksi työskennellä. Tarjolla olisi kenties vielä tässä vaiheessa vaihtoa samassa ammatissa mutta eri työpisteessä. .työskentelen sairaalassa. Kaunis kiitos, enkeleitä ja valoa :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:17:13 Kiitos viestistäsi. Todellakin taidat elämän risteyskohdassa olla. Sinun tulisi enemmänkin keskittyä nyt itsetuntemuksen matkaan, tutustua siihen kuka todella olet, mitä olet tähän maailmaan tullut tekemään. Elämä haastaa sinua juuri nyt, kysyy uskallatko matkata sisimpääsi? Missä sen teet, miten se on toissijainen asia, tärkein on, että pidät itsesi tärkeimpänä projektina juuri nyt.
Terveysongelmat, etäisyyden tarve, tyytymättömyys voivat viitata hieman siihen, että sinulla on käsittämättömiä asioita elämässäsi, tunnelukkoja, jotka tulee avata. Kyllä minä työskentelen näiden parissa. Energiahoito, tunnelukkojen purkaus, visualisointi, meditaatioharjoitukset ovat hyvästä. Teen niitä kyllä. Mutta hyvä ilmainen neuvo on se, että visualisoit elämäsi mielessäsi niin tarkkaan kuin mahdollista, luotat siihen visioon ja teet joka päivä jotakin luovaa puolen tunnin ajan tai meditoit, jolloin annat luovalle aivopuoliskollesi mahdollisuuden auttaa sinua. Ota yhteyttä vaikka yksityisviestitse, jos haluat kuulla lisää. Hei Ulkopuolinen! Olisiko sinulla aikaa antaa minullekin hieman neuvoa jossakin vaiheessa? :) En ole kaynyt Astrossa pitkaan aikaan, mutta jotenkin tanaan tama sivusto veti puoleen ja varsinkin tama keskustelu... Tuntuu, etta olen (ja ollut jo aika tovin) elaman risteyskohdassa ja tarkoitus olisi taas jalleen vaihtaa maata ja reissata seuraavan parin vuoden ajan. Maisemat vaihtuu ja uusia kokemuksia edessa, mutta silti elama tuntuu jotenkin raskassoutuiselta talla hetkella..opintovelat painaa paalla ja vahan terveysongelmiakin on. Tuntuu, etta pidan ihmisia kasivarren etaisyydella ja en osaa nauttia elamasta. Arsyttaa jotenkin, kun en osaa olla positiivinen ja nauttia juuri nyt.... Onneksi on sentaan ihana mies elamassa :D Jos sinulta loytyisi jotain kikkaa elamanilon palauttamiseksi, niin otetaan vastan! Kiitos :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:18:30 Ei se ole katastrofi, vaikka siltä tuntuukin, luota tulevaan. Tilanne on hieman haastava, mutta selviydyt kyllä kunnialla. Päätä selviytyä, usko siihen.
Hei Jaksaisitko taas katsoa miltä työtilanne näyttää? "varma" paikka meni sivu suun ja katastrofi uhkaa... olisin kiitollinen :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Ulkopuolinen - 30.07.2010 01:21:03 Todellinen rakkaus saa ehkä hieman vielä odottaa, mutta pidä silmäsi avoinna ja tartu mahdollisuuksiin rohkeasti niin elämä voi muuttua yllättävänkin pian. Rahojen kanssa saat olla tarkkana, nyt olisi ehkä hyvä laatia suunnitelmia ja edetä niiden mukaan.
Hei.. haluaisin tietää mitä on tulossa rakkauselämään ja raha-asiat vähän huolettavat..kiitos etukäteen :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: glenda - 30.07.2010 08:29:35 Hei,
Näkisitkö minulle miten pitkän avioliittoni käy? Mies on minua pettänyt ja on nyt risteyskohdassa, eikä osaa tehdä valintaansa, koska pelkää tulevaisuutta kanssani. Onko ainoa vaihtoehtoni luovuttaa hänet toiselle vai uskallammeko vielä yrittää? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Mystery Woman - 30.07.2010 15:28:00 Mielenkiintoista! Olen kyllä tavannut vuosien kuluessa muutaman tosi mielenkiintoisen ja minua kiinnostavan miehen, mutta ei parisuhdetta oikein voi tulla homomiehen tai jo parisuhteessa olevan miehen kanssa, joista toinen oli vielä oppilaani :police: eikä minulle edes riitä mikään salasuhde.
Miten minusta tuntuu, että sisälläsi on joku bloggi, joka estää moisen rakastumisen. Uskotko todella siihen, että sinulle on olemassa rakkautta elämässä? Tiedätkö minkälaisen ihmisen haluat rinnallesi, kenelle sinä olisit hyvä. Anna itsellesi uudenlainen mahdollisuus. Heipä tei Ulkopuolinen! :D Nyt työkuvioihin on tullut jotain tolkkua, joten voin keskittyä välillä miesasioihin. Missä ovat miehet elämästäni? Ketään ei ole ollut edes näköpiirissä vuosikausiin - kohta pitää sanoa jo vuosikymmeneen. :smitten: :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: muru78 - 02.08.2010 23:26:08 Hei Ulkopuolinen,
Ja kiitos vastauksestasi - eikä haittaa, että vastaus tuli "vasta" nyt. Olen sinua hieman "seurannut" - ja ajatellut, että vastaat varmasti, kun sinulla on siihen sopiva hetki. Vaikka toki - ihmismieli on kärsimätön ja malttamaton :P Sitä se on myös minulla aika ajoin ollut. Osuit varsin naulan kantaan kaiken suhteen..aika murrostilassa olemme tosiaan. Tuohon visualisointiin ja oman itseni kuunteluun ehkä tarvitsisin apuja. Työn osalta suunta on selkeä, etenen sinne mikä tuntuu oikealta ja siitä suunnasta olen ehdottoman varma. Mutta parisuhteen osalta tuntuu, että olen vaan tässä ja nyt - kun ei kiire ole poiskaan juuri tällä hetkellä. Tilanne on ollut huonompi, mutta ollut viime aikoina parempaan päin - huolimatta tästä "sielun perheeni jäsenestä" joka on palannut mukaan kuvioihin. Ei tuo meidän yhteydenpidon katkolla olo kestäny kovin kauaa..molemmilla oli ikävä toista. Jännää on, että vaikka yhteydenpito on vain näin "netissä" niin sen siteen ja vetovoiman tuntee silti. Minulle se on uutta. Voisinkohan sinua vielä pyytää katsomaan..joko näkisit mitään siitä meidän yhteiselosta edellisen elämän osalta? Mitä ja missä? Tämän elämän osalta uskoisin itsekin..että "pelkkää" ystävyyttä..joskin varsin syvää sellaista. Mutta kiitos avustasi ulkopuolinen - Sinua seuratessani olen huomannut, että sinulla on sydän paikallaan. Aktiivisesti autat muita - monella tapaa :) ja se on hyvästä. Voisinpa itse tehdä puolestani jotain sinun hyväksesi....Kiitos Ulkopuolinen! -Muru78 Olen pahoillani, että vastaaminen on jäänyt. Aistin, että parisuhteesi on murrosvaiheessa, ratkaisu voi olla mikä tahansa, mahdollisuudet ovat ilmeisesti aika tasan. Tämä on hyvä merkki, visualisoi mielessäsi mitä todella haluat. Tee se niin tarkkaan kuin mahdollista ja usko siihen, lähde kulkemaan visiosi tietä, ole rohkea. Nyt avaimet ovat sinulla. Työasioista en aisti sen ihmeellisempiä tällä erää, voit ilmeisesti luottavaisesti edetä suunnitelmiesi mukaan. Ne muutokset, joista puhut ovat isoja, niissä on ilmeisesti pieni riski, mutta niin on kaikissa. Jos uskot ja luotat itseesi, kaikki menee hyvin. Tuo ihminen, jonka tapasit, hän ilmeisesti on sielunperheesi jäsen, menneessä elämässä olitte yhdessä, mutta enemmänkin aistin välillänne ystävyyttä kuin rakkautta. Hyvin läheistä yhteenkuuluvuutta. Noita kohtaamisia on useilla ihmisillä, seuraa maltillisesti mihin tuo johtaa, mitä todella välillänne on. Hei, Lähetin sinulle sähköpostia joskus huhtikuun lopulla/toukokuun alussa ja kokeilen nyt tätä kautta uudelleen...Osa tuolloin pohtimistani asioista on ratkennut jo tavalla tai toisella, kun silloin niin "tilanne päällä" otin yhteyttä. Nyt kuitenkin mieltäni vaivaa vielä asia liittyen nykyiseen parisuhteeseeni/avioliittooni sekä sen tulevaisuuteen. Myös työkuvioissa isoja muutoksia ehkä tulossa, kannattaako niitä toteuttaa vai ei? Olen myös tavannut n.5kk sitten ihmisen joka oli minulle merkityksellinen ja varsin "tutun oloinen" - onko meillä kenties ollut jotain yhteistä entisissä elämissä vai miksi olimme niin "sukulaissielujen" oloisia toisillemme. Entäpä, onko tällä suhteella minkäänlaista tulevaisuutta? Nyt yhteydenpito katkolla... Kiitos paljon, jos jaksat minulle asiaa katsoa ja avata... -muru78 Otsikko: Apua tarjolla Kirjoitti: jame - 03.08.2010 15:57:15 Terve !
Kysäisisin sinulta työelämästäni/perhe elämästäni, astron mukaan uusi jakso on alkamassa 30 vuoden ajan ja olen kovasti pohtinut miksi sitä "isona" tahtoisin? Kotiäiti on ollut jo pitkään haaveena, työ voisi olla liikkuvaa ja henkiset asiat olen pitänyt erittäin tärkeänä. Minulle on sanottu jo kahdesti eri henkilön suusta että oisin nykyisessä työssä n 2 vuotta ja minusta tulisi henkivartija. Ensimmäisnen kerta aikuis sos työntekijä joka poistui muihin tehtäviin tuli luokseni tuolini taakse sanoen katsotaas nyt mikäs sinä olet, et ole kuin kaksi vuotta työssä täällä ja sinusta tulee henkivartija, minulle kuulemma sopisi poliisin tai lääkärin työ? Kolme ammattia on jo tullut hankituksi joissa edelleen toimin vaihtelevasti. Oiskos sinulla mitään suuntaa antavaa neuvoa minulle? Kiitos Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Memmy - 03.08.2010 19:17:10 Hei... Mitä on näkyvillä tähän minun elämään? rakkaus? raha?
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Pellava - 05.08.2010 18:51:07 Kiitos vastauksesta ja hyviä vointeja sinulle!
Jään mielenkiinnolla katselemaan. T. :rapu: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Nennunanna - 14.08.2010 16:24:18 Hei. Haluaisin tietää paraneeko raha-tilanteeni lähiaikoina.
Ja olen myös tavannut todella mielenkiintoisen ihmisen, jonka kanssa tulemme ehkä vähän liiankin hyvin juttuun.. en vain oikein tiedä mitä kyseisestä ihmisestä pitäisi ajatella. Olemme jotenkin hassulla tavalla todella samanlaisia ja juttua riittää, ihan kuin olisimme tuntenut jo paljon pitempään. Mitä tämän ihmisen kanssa tulee käymään, haluaisin tietää tästä ihmisestä enemmän.. :) Kiitos etukäteen! :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eleenamor - 18.08.2010 04:37:50 Osaisitko kertoa mitä näet minulle noin yleisesti? Niin moni asia on jotenkin jumissa etten voi edes nimetä mistä kiikastaa. En ole muista koskaan kokeneeni tämmöistä voimavarojen tyhjenemistä kaikin puolin. Elämässä on koettu yksi jos toinenkin kriisi ja aina on ratkaisut löytynyt. Nyt tuntuu ettei ratkaisuja ole kun ei ole kunnon kysymyksiäkään.
Kaikki apu otetaan nyt vastaan, tämä olotila on saanut etsimään apua pitkästä aikaa näiltäkin elämän alueilta. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Eleenamor - 18.08.2010 16:09:12 Eleenamor Mulla oli parin vuoden ajan tosi takapakkia, suuria iskuja tuli ja kaikki oli jumissa. Sitten vuoden 2009 lopulla alkoi valoa pilkottaa ja taloustilanteet ja muutkin asiat kääntyä toiseen suuntaan. Pelotti kovasti, että miten käy. Vanhempi tyttö sanoi sitten: "Nyt huomaat, ettei olisi tarvinnut pelätä eikä huolestua yhtään." Niin se olikin. Voimaantumiseen auttoi esim. täällä astrossa Hevosmiehen massakaukoparannukset ja esirukouspyynnöt yleensäkin. Myös oma tiettyjen tavoitteiden asettaminen auttoi ohittamaan kuilun pohjan. Olikin mielessä, että tästä ei voi enää mennä kuin ylöspäin. :smitten: Pyysin kyllä enkeliapua myös ehtimiseen. :smitten: Itse ei välillä pystynyt yhtään hahmottamaan tilannetta, että mitä pitäisi tehdä. Siihenkin tuli sitten apua odottamattomasti ja yllättäen ja asiat alkoivat selkeentyä ja liikkua ja osasi itsekin edes pyytää jotain. :smitten: Tunsin itseni raamatun Jobiksi. :-\ Hei, tilanne kun ei oikein ole edes sellainen että voisin sanoa että olisin kuilun pohjalla. Pikemminkin risteyksessä jossa valinta ahdistaa, koska en ensimmäistä kertaa osaa intuitiivisesti valita mikä suunta on oikea. Liian monta tekijää, liian monta kysymystä korvien välissä. Mikään ei ole sen huonommin tai paremmin kuin elämässä yleensäkään, mutta silti suunnaton voimattomuus, väsymys ja ahdistus vaivaa. Taloudelliset tekijät tai työasiat, niistä on yleensä selvitty, suuremmat jutut ja kysymykset pikemminkin pyörivät päässä. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: unelmassa - 20.08.2010 14:50:00 Kiitos Pia vastauksesta. Minua on puhdistettu puoli vuotta reikienergialla ja on ollut aivan karseaa.
vieläkin se putsaus jatkuu,toivois sen jo loppuvan. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: epona - 21.08.2010 18:49:33 Hei Pia,
Elämäni on tällä hetkellä aika kaaoottinen. Asun väliaikaisesti mökillämme - olen pistänyt oman asuntoni vuokralle tarkoituksena muuttaa syksyn aikana Ruotsiin. Kysymykseni liittyy nyt kuitenkin, yllätys yllätys - mieheen. Tapasin laivalla samaan sielunperheeseen kuuluvan mieshenkilön. (tai näin oletan - hämmästelimme molemmat sitä, miten vahva yhteys miedän välillä oli) Aivan kun olisimme tunteneet hyvin Paaljon pidempään kuin mitä todellisuudessa olemme. Mies kertoo, ettei halua sitoutua. Pitkä suhde takana, joka on vastikään päättynyt jne. Minäkään en periaatteessa pysty sitoutumaan - olenhan koko ajan ajamassa asioita eteenpäin, jotta pääsisin lähtemään pois Suomesta. Sääli, että tässä kävi näin. Olemme nyt (tai loppukädessä minä) tehneet sen päätöksen, ettemme ole enää missään tekemisissä toistemme kanssa. En yksinkertaisesti nähnyt siinä mitään järkeä enää kun vaikutti kuitenkin siltä, että minulla oli tätä miestä kohtaan paljon enemmän tunteita kuin päinvastoin. Mitä sinulle nousee tästä suhteesta? Onko se jo palvellut tarkoitustaan - olisiko aika jättää hänet tyystin taakse, nuolla haavansa ja jatkaa elämää? Minun on myönnettävä, että tunnen suurta tarvetta löytää kumppanin rinnalleni. Näin vahvasti en ole koskaan toista ihmistä tarvinnut. Olen väsynyt olemaan yksin. Suurkiitos etukäteen. :smitten: /A Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: tizia - 22.08.2010 12:46:35 Hei sinulle Pia,
mitä näkisit minulle ja mielessä ja sydämessä pyörivälle tummalle miehelle? Tulisiko syksyn aikana jotain edistystä, viestittelyä edes, kohtaamisia? Mitähän muuta näkyisi elämääni, esim. työ, opiskelu, matkat, lähipiiri? jotenkin olen "uudella asenteella" liikkeellä, takana on vaikeita aikoja. Kiitos sinulle etukäteen, jos ehdit jossain vaiheessa vastailla. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Aretha - 27.08.2010 11:13:16 Pia auttaa, luottamus on korkealla..
Osaatko auttaa tässä suhteessa mieheen joka on kestänyt nyt kaksi vuotta.. Tilanne on monimutkainen mutta omat tunteeni on niin syvät.. mutta mitä tapahtuu? Olisin oikea ongelmapaketti sulle monessakin asiassa mut aloitetaan nyt tästä.. ??? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Tuuning - 27.08.2010 15:02:34 Hei!
Saisinko minäkin kauttasi apua ja selvennystä elämääni? Minulla on ollut pitkään eräs haave ja unelma, jota olen kantanut. Nyt kuitenkin näyttää että se on lipunut tavoittamattomiin ja olen hukassa tämän elämäni kanssa. Mistä uusi suunta? Uppoanko työhön ja onko työpaikka minulle edes pysyvä ja pitkäaikainen? Kiitos jos annat näkemystäsi! Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: aava1 - 29.08.2010 17:23:43 Hei,
Miltä minun syksy näyttää :) Toivottavasti jotain hyvää...kesä meni todella pieleen :'( Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Redwolf - 31.08.2010 11:33:39 Moi ulkopuolinen!
Pystytkö auttamaan ahdistuksessa? Näen hyvin voimakkaita painajaisia ja päivisinkään ei ole aina helppoa.... Miltä työ- ja raha-asiani näyttävät talven tullen? Pitääkö kirves vain heittää kaivoon? Kiittäen. Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: siala - 09.09.2010 17:36:22 minäkin kyselisin vähän tästä elämästä. :)
mulla on mm masennusta, josta en tunnu pääsevän eroon millään, ikuinen raha pula varsinkin nyt kun jäi työttömäksi, löydänkö omaa ammattia ikinä, sille mille olen opiskellut ei ole kiinnostusta yhtään. niin ja tietestä tämä ainainen rakkaus asia :D kuka onkaan se oikea, nykyinen vai ei? Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Brida - 09.09.2010 17:45:44 Hei,
Haluaisin lisää lapsia (yksi on jo) ja myös parisuhteen eli rakastua. Vakituista työtä ei ole... tuntuu että monet asiat on jotenkin solmussa näiden suhteen ja toivoisin jo muutosta tähän jo kauan jatkuneeseen elämäntilanteeseeni. Näkyykö muutosta? Rakkaussuhde? Lapsia? Työ? Kiitos!! :smitten: Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: ^^Queen Nefertiti^^ - 10.09.2010 17:27:56 kuinka moni teistä ajattelee olevansa luoja, eikä luomansa illuusion vanki? siis että ottaa työ-ja tunne-elämän todella hallintaansa? tähän on monia kirjojakin olemassa.
Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: valopilkku77 - 13.09.2010 10:14:18 Hellou :)
Minäkin kaipaisin apua, onko ihastumiseni yksipuolista vai tunteeko hän mitään minua kohtaan? :smitten: Onko tässä minkäänlaista tulevaisuutta ja minkälaista se mahtaakaan olla? :) Kiitoksia jo etukäteen :) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Pikkukisu - 14.10.2010 21:00:07 Hei, olen uusi täällä ja mielelläni kuulisin mitä näet minulle - rakkauselämä tietysti kiinnostaa aina :smitten:
yhden kahvi ja sokeririippuvuuden poistin Oih, ja olisi upeaa jos voisit auttaa irti herkkuriippuvuudestani sekä ylenpalttisesta mässäilystä, tavoitteena laihtuminen ja muutenkin terveellisempi elämä... ::) Otsikko: Vs: Apua tarjolla Kirjoitti: Aikuinen Nainen - 17.10.2010 16:21:49 Elämässäni on iso haave rakkausrintamalla, kuinka sen mahtaa käydä?
Millaisia asioita elämääni on tulossa?? Vastausta odotan innolla,kiitos etkäteen :smitten: |