Otsikko: Putsaako kukaan chakaroita? Kirjoitti: susanna - 04.07.2011 09:49:38 :). Heip kaikille. Onko palstalla ketään joka puhdistaa chakaroita? Jos ei, niin osaatteko ohjata minut jonnekkin?
Otsikko: Vs: Putsaako kukaan chakaroita? Kirjoitti: Hiisitär - 04.07.2011 11:34:50 Oletko katsonut Astron Auttajalistaa? Esimerkiksi reikihoitajat ovat käsittääkseni täysin kykeneviä tekemään chakra-hoitoja. Asiaa voi tiedustella hoitajalta itseltään :)
Lisäksi on olemassa Kortiston nettisivu (http://kortisto.tajunta.net), josta voi myös etsiä erilaisia hoitajia. Otsikko: Vs: Putsaako kukaan chakaroita? Kirjoitti: susanna - 04.07.2011 19:01:33 Oletko katsonut Astron Auttajalistaa? Esimerkiksi reikihoitajat ovat käsittääkseni täysin kykeneviä tekemään chakra-hoitoja. Asiaa voi tiedustella hoitajalta itseltään :) Lisäksi on olemassa Kortiston nettisivu (http://kortisto.tajunta.net), josta voi myös etsiä erilaisia hoitajia. Katsoin kyllä, mutta en tiennyt reikin olevan sama asia. C,ssä ei ollut yhtään chakara otsikkoa. Jatkan etsimistä. Kiitos AthaMaarit. Otsikko: Vs: Putsaako kukaan chakaroita? Kirjoitti: Eklektikko - 07.07.2011 08:35:02 Suosittelen omatoimista chakrojen putsaamista:
Itse hommaa voi tehdä päivittäin, mutta harvalla on mahdollisuus ostaa tasapainotusta päivittäin. Lisäksi samalla oppii tuntemaan omaa energiajärjestelmäänsä ja saa mahdollisesti selviteltyjä myös mennneisyyden solmuja. Minulle yksi tärkeä kirja chakrahommeleissa on ollut Sonya Chocetten Löydä Sisäinen Tasapainosi. Se löytyy kirjastosta, eli ei tarvitse rahaa uhrata asiaan, ellei koe tarvitsevansa kirjaa jatkossakin. Opuksessa on käyty perusteellisesti läpi chakrat ja niihin liittyvät asiat ja siellä on jokaiselle chakralle myös putsaus ja tasapainotusharjoituksia. Minulle ainakin riitti, että olen vain lukenut muutaman kirjan chakrajärjestelmästä ja ryhtynyt sitten itse vain visualisoimaan niitä ja putsailemaan sekä tasapainottamaan. Jos jossain chakrassa on vaikkapa jotakin vanhaa suttua, se ei välttämättä sieltä edes lähde ennen kuin on oikea aika, eli on tullut elämässään sellaiseen vaiheeseen että juuri se kyseinen asia on tarkoitus käsitellä. Tämä on vielä yksi syy, minkä vuoksi minusta olisi hyvä että ihmiset työskentelisivät myös itse chakrajärjestelmänsä kanssa, vaikka ehkä tasapainotusta toisilta pyytäisivätkin ongelmakohtiin. Otsikko: Vs: Putsaako kukaan chakaroita? Kirjoitti: susanna - 07.07.2011 10:04:59 :). Kiitos vinkeistä. Koitan tuota itsepuhdistusta näillä yhdistelmillä.
|