Näytä kirjoitukset
Sivuja: [1] 2
1  Muita keskusteluaiheita / Unet / Vs: Unisymboleiden pieni ABC : 04.08.2008 16:31:32
 Smiley Katselin itse viime yönä hiukan erikoista unta ja lähdin kurkkimaan tänne, josko olis jollain ollut jotain sanottavaa asiaan.  Näin sinun unesi ja minulle tuli heti mieleen, että olet ilmeisesti pähkäillyt jotain omia asioitasi paljonkin, ja unessa sitten alitajuntasi päätti hakea vastauksen tämän pienen liikkeen ja odottamattoman asian selvittäjän kanssa.  Sinulla lienee joku voimakas kokemus itsesi tai toisen kautta romanihenkilöstä ennustajana ja siksi ihmettelit toisenlaista viestintuojaa.  Alitajuntasi se varmaan kyseli ennustuksen hintaa, sillä sehän on aina kiinnostava asia.
Sininen väri viestii älyllisyydestä, joten vastausta tiedät etsiväsi edelleen.

Unet on aika upea asia.  Itse olen jättänyt illalla joitain asioita kysymyksen muodossa alitajunnalle ja se on varma vastaaja.  Jos minulta jää hyvä uni kesken heräämisen vuoksi, suljen silmät ja jatkan sen loppuun sellaisena kun haluan - toimii! Kiss

Uskon uniin ja olen kova näkemään enneunia.
2  Muita keskusteluaiheita / Selvänäkö ja ennustukset / Vs: Herkkyys nähdä toiseen maailmaan ihan pienenä ja poislähtiessä : 14.01.2008 23:31:43
 :Smiley Ihan järkeenkäypää on sinun ajatuksesi ja tietosi AthaMaarit.  Ihan varmasti se noin meneekin ja uskon, että itselläkin on tuollaisia asioita ollut aina!  Miten muuten voisi näin aikuisena selittää monia itselle tapahtuneita asioita Cheesy 
Asiat itselle ovat aktivoituneet  noiden parin tapahtuneen asian kautta ja se herkistää ymmrätämään  etten istukaan nyt tässä itsekseni .    :Smiley Henkioppaanikin, jonka aistin väreinä, on tullut todellisemmaksi.

 :angel:Oikeasti tässä karvat nousevat pystyyn, herttaisesti itselläkin!
3  Muita keskusteluaiheita / Selvänäkö ja ennustukset / Herkkyys nähdä toiseen maailmaan ihan pienenä ja poislähtiessä : 14.01.2008 17:28:47
 Smiley Oletteko kiinnittäneet huomiota siihen, että pienet lapset ja vanhukset kommunikoivat luontevasti ympärillämme olevan ns. näkymättömän maailman kanssa?  smiley6600
Ystäväni, pian 4-vuotias, tyttö piirsi keskittyneesti.  Välillä hän katsoi vierelleen ja jatkoi. Paperille ilmestyi pitkämekkoinen naishahmo. Piirtäminen loppui ja hän antoi kuvan minulle ja sanoi, että tämä on sinun kuvasi.  Sitten hän yhtä´kkiä otti kuvan takaisin ja sanoi, että  pitää piirtää vielä jotain.  Hän piirsi kuvan hahmolle hyvin hitaasti suuret, lilan ja keltaisen väriset siivet.  Toiseen siipeen hän vielä piirsi kultaisen tähden. Sitten hän antoi kuvan takaisin minulle.  Olin tosi ilahtunut ja vähän liikuttunutkin.   Hänen äitinsä vähän häkeltyi ja kysyi, että miksi sinä tuommoisen piirsit.  Siihen tyttö vastasi, että minun ystävät pyysivät piirtämään tämmöisen.

Elämän loppupuolella olevien kohdalla olen parin viime vuoden aikana pannut merkille , ainakin kaksi tapahtumaa, joissa arvelen heidän näkevän toiseen maailmaan.  Toisessa, rakas vanhus, ihmetteli minun tullessani vierailulle, että mihin ihmeeseen se äsken ovesta tullut harmaatukkainen mies hävisi. Vähän myöhemmin hän kysyi, että miksi en juttele mitään sille vanhalle harmaatukkaiselle miehelle, joka istuu sängyn toisella puolella? Huoneessa ei ollut muita, joten piti vain tajuta, että huoneessa elettiin elämää monella tasolla.  Toinen vanhukseni kertoi pari päivää ennen poisnukkumistaan, että hänen edesmennyt puolisonsa oli tullut ja kertonut palaavansa maanantaina viiden aikaan.  Viiden aikaan maanantaina hän myös tuli ja haki rakkaansa pois.
4  Astro special / Ennustava astrologia / Vs: Iloisia uutisia Kauriille! : 10.01.2008 17:41:02
 smitten Täällä yksi nouseva Kauris ja aurinkomerkiltään Neitsykäinen lueskelee ja toteaa, että ihan kuin omia juttuja lukisi  coolsmiley
Mennyt vuosi oli kuin tervassa taapertamista.  Tuntui, että kaikki maailman työt oli minun tehtäväkseni laitettu.  Omasta mielestä kaikki tuli tehtyä viimeistä piirtoa myöten (niinkuin neitsyet yleensä tekee..) mutta eikö vain ollut aurinkokauris siinä takana puukkoa heiluttamassa ja selkään puukottamassa aina kun pystyi! En kuitenkaan halunnut kertoilla esimiehelle tai vaikertaa vaan odottelin coolina lomaa ja lepoa.
 :angel:Sitten kuin taikaiskusta kaikki muuttui!  Joulukuun palkassa tuli erilaisia yllättäviä palkalisiä, joita en osannut ollenkaan odottaa! Cheesy Nyt on sitten tarjottu ihan uusia työjuttuja ja tuntuu, että joka päivä tulee lottovoittoja vaikkei ole edes rasteja laittanut itse ruutuihin!
Toivon kaikille, olivatpa kauriita tai muita merkkejä, ihanaa elämää!
5  Muita keskusteluaiheita / Muita kokemuksia / Mitä kasvot meistä kertovat? : 12.10.2006 19:44:21
 Cheesy Cheesy Voiko ihmisen kasvoista nähdä hänen terveytensä, ihmissuhteensa, menestymisensä elämässä jne... ? 

 :Smiley Luin jostain, että luomet, rypyt ja "hymykuopat" leuassa ja poskilla ovat selvä viesti jostain menneisyydestä - olisiko näin?
 
6  Astro special / Ennustava astrologia / Vs: Asuntokauppa kartalla : 12.10.2006 19:32:09
 coolsmiley  Onko Feng Shui sinulle tuttua?  Sen ajattelutavan mukaan asunto ei mene kaupaksi jos sinä/te ette ole myös henkisesti valmiita luopumaan asunnosta.
 smitten Minulla on ystävä joka yritti myydä asuntoaan toista vuotta ja totesi sitten, että niin minä kyllä olin ajatellutkin ettei se kaupaksi mene kun niin viihdyn siellä. 
Hän päätti yrittää vielä kerran ja teki perusteelisen putsauksen tuohon asuntoonsa ja hyvästeli sen ajatuksissan.  Asunto meni kaupaksi kahden viikon sisällä!
 smitten Onnea myyntiin!
7  Astro special / Syntymäkartan tulkintaa / Vs: Huhtikuun puoliväissä syntyneiden persoona? : 11.09.2006 22:11:52
 *Saattaa olla kyllä sattumaakin tuo samanlaisuus - tai ovat jostain syystä "tällä kierroksella" lähiympäristössäsi.   
 *Itselläni on paljon huhtikuulaisia lähelläni (mummi, ukki, aviopuoliso, poika, kummilapsi, appiukko, hyvä ystävä etc..), enkä voi sanoa ketään heistä "tuholaisiksi tai termiiteiksi".
 *1951 syntynet ovat muuten kiinalaisessa horoskoopissa jäniksiä ja sen mukaan tosi ystävällisiä, sympaattisia, huomaavaisia, korrekteja, pää pensaassa häntä esillä -tyyppejä. 

smitten
8  Astro special / Ennustava astrologia / Kiitos : 15.07.2006 19:57:40
 Smiley  Kiitos kun autoit eteenpäin.  Olen hiukan viisaampi ja opin ainakin tuon uuden linkin minkä kautta voin takastela asiaa!  smitten
9  Astro special / Ennustava astrologia / Vs: Apuva! : 15.07.2006 08:54:58

 Cry Mahtaisikohan nuo yhtymät, kolmiot ja kvinkunssit merkitä sitä, että apua ei tule vaan on selvittävä ittekseen!   :)Olen kyllä sinnikäs tyyppi, mutta kaikki asiat eivät aina kolahda itselle heti.   smitten
10  Astro special / Ennustava astrologia / Apuva! : 14.07.2006 18:17:41
 Cheesy Cheesy  Kertokaa te pitemmälle ehtineet aloittelijalle mitä on tulossa kun Pluto on yhtymässä Kuuhun, Jupier on Oppositiossa Venukseen, Saturnus kolmiossa Aurinkoon ja Jupiter Kvinkunssissa aurinkoon?

 ::)Kiitos!
11  Astro special / Astro special / Vs: Missä merkissä mars luuhaa kartallasi? : 14.07.2006 16:19:26
 smitten  Minulla on Mars Oinaassa ja aviopuolisoni (ollut jo 28 vuotta) on Oinas.  Myös poikani on Oinas.  Molemmat tosi södejä ja mulle sopivia tyyppejä!

12  Astro special / Syntymäkartan tulkintaa / Vs: Tyhjät huoneet kartalla(esim itsellä 8 ja 9 huoneet) : 21.06.2006 16:56:30
 :)Hyvä kysymys aiheesta "tyhjät huoneet kartalla".  Rakkaat te, jotka olette asiasta aiemmin lukeneet ja kirjoittaneet koettakaa muistaa, että täällä on sellaisiakin lukijoita ja  kysyjiä joille jutut ei ennestään ole ihan selviä Embarrassed

Ehkäpä teidän täydet huoneenne sisältävät juuri tuota auttavan ja avustavan henkilön uudelleen ja uudelleen kirjoittamistanne!  smitten
13  Astro special / Ennustava astrologia / Re: Kuunpimennys 15.3.2006 : 23.03.2006 17:27:23
Embarrassed neitsyt Olen ihan pihalla tämän kuujutun kanssa.   Cheesy Ilmeisesti asento ei itselläni ole ollut aivan mahdoton kun tässä istun ja kirjoittelen, tai sitten se juuri vaikuttaa niin, että tässä istun, ihmettelen ja kirjoittelen!  :Smiley
14  Muita keskusteluaiheita / Vaihtoehtohoidot / Re: Allergioista eroon? : 06.03.2006 16:19:56
Smiley
Tulipa tässä vielä mieleen luettuani muidenkin viestejä Denise Linn`in ajatus siitä, että kuljetamme tähän elämään edellisten elämiemme "probleemat".  On hyvin mahdollista ettei tästä elämästä oikein löydy syytä allergiaan tai johonkin muuhun vaivaan, mutta regressiossa voi löytää vastauksen paljon kauempaa! 

 Smiley lämpimin ajatuksin
15  Muita keskusteluaiheita / Vaihtoehtohoidot / Re: Allergioista eroon? : 06.03.2006 16:07:11
Smiley Tästä asiasta keskustelu on tosi hyvä sillä meitä allergisia on varmasti paljon tässä maassa.  Itse olen ollut allerginen pienestä pitäen kissoille, koirille, pujolle, persiljalle, sellerille, sitruksille, pähkinöille jne....  Välillä olotila on oli parempi ja sitten taas lehahti.   :)Etelän aurinko auttoi aina nopeasti ja esim. Kreikassa ja Marokossa syödyt sitrukset eivät aiheuttaneet ongelmia.  :Smiley Siitä aloin pikkuhiljaa tehdä johtopäätöksiä liittyen säilöntä- ja lisäaineisiin.  Minulla on myös aina ollut vahva "vastenmielisyys" joitakin ruoka-aineita kohtaan, mikä sittemmin tapaamani ravintotieteilijän mielestä on luonnollista karsintaa niiden aineitten kohdalla jota emme siedä.   Pari vuotta sitten eräs etelä-amerikkalainen "alkuasukas-ystäväni" kehotti luopumaan perunasta ja sen sukulaisista (bataatista mm.).  Tein sen ja sen jälkeen ihoni ei ole enää lehahdellut.  Toinen todella suuri apu on ollut akupunktio, missä on hoidettu mm. pernaa.  Minulla on nyt, ensimmäistä kertaa elämässäni, kaunis ja heleä iho!  Ensimmäisen kerran elän elämässäni (50 v.) sitä aikaa etten tiedä koko ajan olevani henkilö, jolla on iho vaan se on hiljaa ja rauhallisesti olemassa ylläni. Smiley
Sivuja: [1] 2